Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Ką susitarė NATO gynybos ministrai

Ką susitarė NATO gynybos ministrai

Birželio 14 d. Briuselyje (Belgija), NATO gynybos ministrų susitikime, priimtas sprendimas dėl NATO priešakinių pajėgų iniciatyvos įgyvendinimo, dislokuojant Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje po tarptautinį bataliono grupės dydžio kovinį vienetą.

Šis sprendimas dar turės būti patvirtintas liepos 8–9 d. vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje.

www.kam.lt

„Džiaugiuosi istoriniu sprendimu dėl NATO priešakinių pajėgų iniciatyvos – dislokuoti keturis tarptautinius batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje – įgyvendinimo. Lietuvoje dislokuotos bataliono dydžio kovinės pajėgos bus pasirengusios nedelsiant atsakyti į išorinę agresiją ir efektyviai prisidės prie mūsų šalies gynybos. Tikimės, kad šis sprendimas bus patvirtintas NATO viršūnių susitikime Varšuvoje, kurį pirmiausia matome kaip žalią šviesą didesniam NATO buvimui mūsų regione“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Susitikimo metu ministras J. Olekas pasisakė už konkretų NATO šalių įsipareigojimą kuo greičiau skirti 2 proc. BVP gynybai, pabrėždamas, kad Lietuva šį tikslą planuoja pasiekti 2018 metais.

Baltijos ir Višegrado šalių gynybos ministrų susitikime ministras J.Olekas padėkojo Višegrado (Čekija, Lenkija, Slovakija ir Vengrija)  šalims už jų sprendimą atsiųsti rotuojamas pajėgas į Baltijos regioną.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Nuotr. www.nato.int, www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top