Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kaimo plėtros programa – įsibėgėjusi

Kaimo plėtros programa – įsibėgėjusi

Įsibėgėjusi Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programa duoda pirmuosius vaisius: iki birželio 3 dienos surengti 42 paraiškų priėmimai ir jau išmokėta daugiau kaip 200 mln. eurų paramos.

Programos stebėsenos komiteto posėdyje buvo ne tik pristatyta programos įgyvendinimo 2014–2015 metais ataskaita, programos įgyvendinimo aktualijos 2016 m., bet ir kartu su socialiniais partneriais apsvarstyti pasiūlymai dėl projektų atrankos kriterijų keitimo.

Kaip informavo Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Vilma Daugalienė, Europos Komisija yra nustačiusi naują programos įgyvendinimo ataskaitos formą: dabar didelis dėmesys bus skiriamas įvertinimui, kaip efektyviai programa prisidėjo įgyvendinat ES prioritetus ir tikslines sritis.

„Labai atidžiai žiūrime į klaidas, kaip užkirsti joms kelius. Nauja tai, kad investicinėse programos priemonėse geriausi projektai atrenkami taikant prioritetinių balų sistemą. Patikslinome sankcijų taikymo tvarką, patobulinome išlaidų pagrįstumo vertinimo tvarką, patvirtinome dirbtinių sąlygų nustatymo metodiką, kiek galėjome sumažinome administracinę naštą pareiškėjams bei riziką neskaidriai naudotis ES lėšomis“, – sakė direktorė.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top