Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kaimo reikalų komitetas – apie laikinus statinius

Kaimo reikalų komitetas – apie laikinus statinius

Kaimo reikalų komitetas siūlo leisti ant nenaudojamų žemės gelmių išteklių telkinių statyti laikinus statinius.

Seimo Kaimo reikalų komitetas, kaip papildomas komitetas, birželio 15 dienos posėdyje pritarė Seimo narių S. Jovaišos, P. Saudargo ir S. Šedbaro pateiktam Žemės gelmių įstatymo 20 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-4224 ir pasiūlė pagrindiniam Aplinkos apsaugos komitetui tobulinti įstatymo projektą pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabas ir Seimo narių pasiūlymus, kuriems pritarė Kaimo reikalų komitetas.

Šiuo įstatymo projektu siūloma sudaryti galimybes žemės savininkams ar naudotojams vykdyti ūkinę veiklą, nedarančią didelio neigiamo poveikio žemės gelmių būklei, jų ištekliams ir vertingosioms savybėms, pavyzdžiui, augalų auginimui, ir statyti nesudėtingus ar laikinus pagalbinio ūkio ir kitos (šiltnamių) paskirties statinius (pastatus), tuo pačiu išsaugant galimybę ateityje netrukdomai naudoti (išgauti) šiame sklype esančius žemės gelmių išteklius.

Komitetas pasiūlė pagrindiniam Aplinkos apsaugos komitetui:

–         nustatyti tokį teisinį reglamentavimą, kad ant žemės gelmių išteklių telkinių nebūtų galima statyti gyvenamosios paskirties pastatų ir sodo namų ir kad statytojas žemės sklype, kuriame statomas statinys, statybą privalėtų vykdyti vadovaudamasis Statybos įstatymu;

–         papildyti įstatymo projektą nuostata, kad statiniai turi būti nugriaunami savo lėšomis ne vėliau, kaip per 1 metus nuo žemės savininko ar teisėto valdytojo informavimo apie poreikį eksploatuoti žemės išteklius.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top