Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kaimo reikalų komitetas remia kredito unijų pertvarką

Kaimo reikalų komitetas remia kredito unijų pertvarką

Seimo Kaimo reikalų komitetas, kaip papildomas komitetas, birželio 8 d. posėdyje svarstė paketą įstatymų projektų, susijusių su Centrinės kredito unijos ir Kredito unijų įstatymų pakeitimais.

Atsižvelgiant į Vyriausybės išvadoje išdėstytus argumentus ir pasiūlymus, komitetas nusprendė svarstyti Centrinės kredito unijos įstatymo Nr. VIII-1682 pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-3771 ir Kredito unijų įstatymo Nr. I-796 pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-3772 ir šiems projektams pritarė.

Komiteto nariai atsižvelgė į tai, kad priėmus šiuos įstatymus, kiekviena unija turės priklausyti vienai iš centrinių kredito unijų ir galės susivienyti į vieningas mokumo užtikrinimo sistemas. Šitaip kredito unijos bus apsaugotos nuo nemokumo, o tai labai svarbu kaimo gyventojams ir juose veikiančioms įmonėms bei įstaigoms, kurioms unijos yra vienintelis prieinamas finansavimo šaltinis.

Atsižvelgta į tai, kad įstatymų pakeitimai įgalins kredito unijas palaipsniui sukaupti solidžią atsargą ne mažiau kaip 90 proc. bendro unijos kapitalo, tai leis efektyviai padengti susidariusius nuostolius.

Komitetas pritarė ir toms įstatymų nuostatoms, kuriomis vadovaujantis centrinės kredito unijos įgys veiksmingas atskirų unijų kontrolės ir priežiūros funkcijas.

2016 m. balandžio 1 d. šalyje veikė 74 kredito unijos, vienijusios apie 160 tūkst. narių. 61 kredito unija priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai, o 13 dirba savarankiškai.

Parengta pagal Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top