Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kaimo reikalų komitetas siūlo spręsti žemės servitutų problemas

Kaimo reikalų komitetas siūlo spręsti žemės servitutų problemas

Seimo Kaimo reikalų komitetas pastaruoju metu gavo daug asmenų skundų dėl to, kad nuosavybės teisių atkūrimo procese dėl subjektyvių priežasčių nesuprojektavus grąžintiniems žemės sklypams privažiuojamųjų kelių, jie gali būti įrengti tik nustačius kelio servitutą privatiems žemės sklypams tarpusavio susitarimu arba teisme.

Pagal Nacionalinės žemės tarnybos pateiktus duomenis, šiuo metu tiksliaisiais kadastriniais matavimais išmatuotų žemės sklypų Lietuvoje skaičius sudaro tik 40 proc. visų įregistruotų žemės sklypų, o žemės servitutų klausimas aktualus apie 4 400 žmonių. Realiai šis skaičius yra keletą kartų didesnis, kadangi tai, kad prie žemės sklypų nesuprojektuota privažiavimo kelio ar nėra nustatyta kelio servituto, dažniausiai nustatoma būtent atliekant tiksliuosius kadastrinius matavimus.

Komitetas posėdyje priėmė sprendimą, kuriuo konstatavo, kad nepateisinama tokia situacija, kai dėl žemėtvarkininkų padarytų klaidų kenčia žmonės, ir pasiūlė Žemės ūkio ministerijai užtikrinti, kad piliečiams nuosavybės teise priklausantys žemės sklypai turėtų tinkamą privažiavimą, kaip numatyta teisės aktų reikalavimuose; ieškoti priemonių paspartinti tiksliųjų kadastrinių matavimų atlikimo procesą; pateikti komitetui apibendrintą informaciją apie pritaikytas priemones asmenims, nuosavybės teisių atkūrimo procese pažeidusiems teisės aktų reikalavimus, ir žemės sklypams nesuprojektavusiems privažiavimo ar nenustačiusiems kelio servituto.

Apie šio sprendimo įgyvendinimo eigą Kaimo reikalų komitetas informaciją turėtų gauti iki š. m. liepos 1 dienos.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top