Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Kaip jie kalbės po Seimo rinkimų?

Kaip jie kalbės po Seimo rinkimų?

Gintautas KNIUKŠTA

Premjero patarėjų komandą finansų analitikas S.Jakeliūnas papildė 2012 metų pabaigoje.
Premjero patarėjų komandą finansų analitikas S.Jakeliūnas papildė 2012 metų pabaigoje.

Prieš keletą savaičių socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas birželio 23-ąją vykęs Šakių rajono tarybos posėdis, kurio metu meras J. Bertašius nerinko žodžių, keiksmažodžiai liejosi vienas po kito:„Aš tai bl*t susilaikau na**ui, – ir nužvelgęs balsuojančius atsiduso, – deb*laaai“…

Tuomet meras ir vienas iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių J. Bertašius posėdžio metu paragino balsuoti ar įtraukti į darbotvarkę klausimą dėl Kukarskės globos namų socialinės globos kainos patvirtinimo.

Liepos 14 – ąją, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Seimą Stasys Jakeliūnas viešai paskelbė straipsnį, kuriame štai taip atsiliepia apie premjerą Algirdą Butkevičių: „Mano vertinimu, jis – abejotinos moralės, vidutinio intelekto politinis veikėjas, gerai įvaldęs politinės demagogijos ir manipuliavimo „meną“.

www.verslaspolitika.lt skaitytojai klausia: jeigu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai oponentus jau dabar vadina kvailiais ir demagogais, tai kaip jie kalbės po Seimo rinkimų?

Politinė kova – idėjų ir argumentų kova. Joje laimi tas, kuris savo pareiškimais sugeba įtikinti rinkėją balsuoti už jį. Ar gerbiamas ekonomistas Stasys Jakeliūnas, beje, ne vienerius metus buvęs A. Butkevičiaus patarėju, rinkiminėje kovoje naudos tyčiojimosi iš oponentų taktiką?

Tiesa, S. Jakeliūnas tvirtai įsitikinęs ir jam visiškai aišku, kad Algirdo Butkevičiaus partijos pavadinime žodis „socialdemokratai“ visiškai nedera.

S.Jakeliūnas, buvęs premjero patarėjas: „Mano vertinimu, jis – abejotinos moralės, vidutinio intelekto politinis veikėjas, gerai įvaldęs politinės demagogijos ir manipuliavimo „meną“.

„Pats premjeras per beveik ketverius šios kadencijos metus daug kartų įrodė, kad jis nėra joks socialdemokratas. Jis užsipuolė profsąjungas ir kaltino jas ryšiais su priešiška valstybe, kai vyko mokytojų streikas. Pataikavo stambiesiems bankams ir pensijų fondams, kuomet reikėjo pertvarkyti tikrai nesocialdemokratinę antrąją pensijų sistemos pakopą. Jis vis dar nepanaikino socialiai neteisingos gyventojų pajamų mokesčio lengvatos, kuria jau daug metų naudojasi didesnes pajamas gaunantys gyventojai, sudarydami gyvybės draudimo sutartis. Premjeras toleruoja finansinio lupikavimo apraiškas būsto paskolų ir „greitųjų kreditų“ atveju“, – rašo S. Jakeliūnas.

Premjero patarėjų komandą finansų analitikas S.Jakeliūnas papildė 2012 metų pabaigoje, tačiau dabar drąsiai teigia, kad Socialdemokratų partijos vadovas neatstovauja nei dirbančiųjų, nei mažas pajamas gaunančių piliečių interesams.

„Dirbančiųjų ir vartotojų teisių gynimas, profsąjungų rėmimas ir stambaus verslo, ypač finansinių lupikautojų, tramdymas turėtų būti socialdemokratų skiriamieji bruožai. Akivaizdu, kad ši partija ir jos lyderis tuo nepasižymi. Maža to, realūs veiksmai liudija, kad jie elgiasi visiškai priešingai“ ,- rašo buvęs premjero patarėjas.

LVŽS sąrašo lyderis, buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis siūlė generaliniam prokurorui „pasidomėti „Pagalbinio apvaisinimo“ įstatymo pataisų priėmimo peripetijomis, tuo „sąžiningu lobizmu“, kuris kažkodėl kvepia prekyba poveikiu“.

„Su A. Butkevičiumi bandžiau dirbti dvejus metus. Todėl dabar kaip ant delno matau visus jo manipuliavimo ir demagogijos triukus. Įsitikinau, kad jo tikslas – propagandistų, apmokamų mūsų visų pinigais, pagalba kurti „išmintingo lyderio“ įvaizdį. Jis pats, vietoje to, kad kartą per savaitę, sukvietęs visų žiniasklaidos priemonių atstovus, išsamiai informuotų apie priimtus sprendimus ir aiškiai atsakytų į klausimus, važinėja į kiekvieną įmanomą televiziją ir radiją, užsiima demagogija ir siekia išlaikyti pozicijas reitingų lentelėse. Premjero propagandistai bando kurti įvaizdį, kad jo vadovaujama partija atstovauja ir skurdžiai gyvenančių pensininkų interesams, be kurių balsų neįmanoma laimėti rinkimų. Šis įvaizdis – taip pat tuščia iliuzija“,- tvirtina S. Jakeliūnas.

Tiesa, premjeras Algirdas Butkevičius dar praėjusiais metais buvo pareiškęs, kad jo patarėjas finansų klausimais Stasys Jakeliūnas pasitraukė ne pats, o buvo paprašytas išeiti. „Esu nustebintas tokio pareiškimo ir tokio negarbingo elgesio. Nenoriu leistis į tam tikras detales, tačiau noriu pasakyti, kad jis buvo paprašytas parašyti pareiškimą, o ne jis pats atsistatydino“, – interviu LRT radijui sakė premjeras.

Jo teigimu, S.Jakeliūnas kalbėjo netiesą, kad atsistatydino neva dėl to, jog jo pozicija svarbiausiais valstybės finansų klausimais, išskyrus eurą, nesutapo su premjero ir finansų ministro. „Jis puikiai pats žino, dėl kokių priežasčių turėjo parašyti pareiškimą. Aš tikrai siūlyčiau, kad mes būtume žmonės, besielgiantys garbingai ir atsakingai“, – sakė A.Butkevičius.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis sako, kad „žmonės ir Seime, ir pas mus komandoje gali turėti kitas nuomones“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis sako, kad „žmonės ir Seime, ir pas mus komandoje gali turėti kitas nuomones“.

Atsistatydinęs S.Jakeliūnas BNS teigė, kad nebegalėjo produktyviai bendradarbiauti su dabartine Vyriausybe. Anot buvusio patarėjo, jo bei premjero pozicijos sutapo tik dėl euro, tuo metu kitos kitos svarbios finansų problemos nesprendžiamos arba atidedamos.

S. Jakeliūnas teigia, kad vienintelė interesų grupė, kuriai akivaizdžiai naudingas naujasis Darbo kodeksas, yra stambieji užsienio investuotojai, o „premjeras šiuo atveju ir atstovavo šiai verslo grupei“. Buvęs patarėjas klausia: kaip turėtų vadintis partija, kuriai vadovauja toks žmogus? Ir pats atsako:“ Nežinau, bet žodžio „socialdemokratai“ jos pavadinime tikrai neturėtų būti“.

Visuomenės apklausos rodo, kad Lietuvos socialdemokratų partija išlieka populiariausia partija nuo pat praėjusių Seimo rinkimų, tačiau ar tokiais pareiškimais Valstiečių ir žaliųjų sąjunga praretins socialdemokratų gerbėjų gretas?

Keršyti ar vadinti oponentus „kvailiais bei demagogais“ – nesolidu. Ir neišmintinga. Kitas dalykas, kad tampa aiškiau, kas ruošiasi valdyti šalį, kas ir kaip kalba. Tiesa, partijos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad „žmonės ir Seime, ir pas mus komandoje gali turėti kitas nuomones“.

Pavyzdžiui, šios sąjungos atstovė Rima Baškienė palaikė konservatyvųjį Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. Tuo tarpu LVŽS sąrašo lyderis, buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sveikino Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą vetuoti šį įstatymą, už kurį, beje, aktyviai agitavo kitas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas P.Urbšys.

Jis ragino „netapti žmogžudystės bendrininkais“, o S.Skvernelis siūlė generaliniam prokurorui „pasidomėti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų priėmimo peripetijomis, tuo „sąžiningu lobizmu“, kuris kažkodėl kvepia prekyba poveikiu“.

Parašykite komentarą

Top