Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Kaip stiprės ir augs Širvintos

Kaip stiprės ir augs Širvintos

,,Širvintoms svarbu susigrąžinti per 3 000 žmonių, važinėjančių dirbti į Vilnių“, – pabrėžė rajono merė Živilė Pinskuvienė.
,,Širvintoms svarbu susigrąžinti per 3 000 žmonių, važinėjančių dirbti į Vilnių“, – pabrėžė rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Į Širvintų rajono savivaldybės merės postą naujoji vadovė Živilė PINSKUVIENĖ įžengė su daugybe sumanymų, kaip atgaivinti šio rajono verslo ir kitų sričių veiklą, kaip sukurti geresnį gyvenimą širvintiškiams, kaip į šį kraštą žmones prisikviesti ne tik pasisvečiuoti, bet ir įsikurti.

Su kokiomis mintimis šiandien atsigręžiate į Jums sėkmingai pasibaigusius rinkimus? Kokioms veiklos sritims skirsite ypatingą dėmesį?

Politikoje nesu naujokė, iki šiol ketverius metus ėjau rajono Tarybos narės (opozicijos lyderės) pareigas, o po kovo mėnesį vykusių rinkimų buvau išrinkta laikinai mero pareigas einančia Tarybos nare.

Man labai gerai pažįstamas rajono gyvenimas, žinomos žmonių problemos ir lūkesčiai.  Suprantama, dirbant opozicijoje padėti žmonėms buvo labai sudėtinga, nes bet kokią iniciatyvą valdančioji dauguma stengdavosi ignoruoti arba užgniaužti. Tačiau žmonės matė mano atkaklumą, norą jiems padėti, įvertino mano siekį ne BŪTI, bet DIRBTI Tarybos nare. Tai liudija ir rinkimų rezultatai.  Man šis pasitikėjimas ne tik labai svarbus, bet ir įpareigoja neapvilti.

Dar eidama laikinosios merės pareigas surengiau daugybę susitikimų su verslininkais, Širvintų rajono savivaldybės administracijos, savivaldybei pavaldžių ir kontroliuojamų įstaigų darbuotojais, seniūnais, atskirų sričių specialistais, bendruomenėmis. Nė dienos nedelsdama pradėjau konkrečius darbus mieste ir rajone.

Didžiausias mano ir komandos dėmesys skiriamas svarbiausioms sritims: rajono kelių būklei gerinti, investicijoms pritraukti ir darbo vietoms kurti, apšvietimui atnaujinti.

Kaip ruošiatės pakeisti, pagerinti Širvintų krašo žmonių gyvenimą? Kokių permainų, sumanymų puoselėjate?

Šventiškai pasipuošusi Igno Šeiniaus alėja.
Šventiškai pasipuošusi Igno Šeiniaus alėja.

Labai myliu savo gimtąsias Širvintas, todėl ir negalėjau abejingai stebėti daugelį metų čia vyravusio sąstingio. Buvusioji valdžia savo neveiklumą teisino lėšų stygiumi, tačiau esu įsitikinusi, kad daugybę kasdienių darbų galima nuveikti apgalvotai ir racionaliai skirstant turimus biudžeto pinigus, pasitelkiant į pagalbą geranoriškus verslininkus, pagaliau – atkakliai įrodinėjant darbų būtinumą atitinkamose institucijose ir ministerijose.

Manau, kad žmogaus gyvenime didelės reikšmės turi ne tik materialūs dalykai, bet pirmiausia – jauki, graži, saugi aplinka: gėlynai, vaikų žaidimo aikštelės, racionalus gatvių apšvietimas, atnaujintas gatvių asfaltas ir šaligatviai. Smulkiesiems verslininkams būtina nauja turgavietė, sportuojantys žmonės laukia modernaus stadiono, iki šiol užmirštam vienam didžiausių miesto Kalnalaukio kvartalui reikia esminės renovacijos.

Žinoma, nesu stebukladarė, iš karto visko neįmanoma padaryti, bet palaipsniui, žingsnis po žingsnio, – visus rinkimų programoje numatytus darbus tikrai nuveiksime. Tikiu, kad būsiu tas žmogus, kuris per ateinančius metus sugebės Širvintas paversti augančiu, stipriu, traukiančiu ne tik užsukti pasisvečiuoti, bet ir įsikurti čia su visa šeima miestu. Tam pirmiausia reikia pritraukti investicijų, sukurti žmonėms darbo vietų, sugrąžinti per 3 000 žmonių, kasdien važinėjančių dirbti į Vilnių.

Kokių žingsnių reikėtų, kad rajono verslo plėtra būtų sėkmingesnė?

Mano komanda ėjo į rinkimus su labai aiškiais pasiūlymais, kaip skatinti verslo plėtrą rajone. Dar eidama laikinosios merės pareigas, tuoj pat ėmiausi aktyvios veiklos. Bendradarbiaujame su VšĮ „Versli Lietuva“, kviečiame susitikti verslo atstovus, kalbamės, išklausome bei ieškome galimybių palengvinti įsikūrimo mūsų rajone sąlygas.

Realiausia pagalba, kurią galime pasiūlyti ateinančiam verslui, – atleidimas nuo žemės mokesčio, steigimo išlaidų kompensavimas, pagalba pristatant savo verslus įvairiose parodose.

Ko neaplankius Širvintų rajone nepatartumėte išvykti užsienio ar Lietuvos turistui?

Žinoma, kiekvienam būtina aplankyti senąją Lietuvos sostinę Kernavę, jos piliakalnius, muziejus. Šis UNESCO paveldo objektas sukviečia daugybę lankytojų iš viso pasaulio. Tačiau svarbu paminėti dar tris svarbias sukaktis, susijusias su objektais, kuriuos tiesiog privalu aplankyti šiais metais besisvečiuojant Širvintų krašte.

Būtina pamatyti Čiobiškį, kadaise buvusį vieną iš didžiausių prekybos taškų tarp Vilniaus ir Kauno, pasivaikščioti šį miestelį supančiuose pušynuose, persikelti per Nerį 80-metį švenčiančiu unikaliu Padalių keltu.

Verta stabtelėti Musninkuose, kuriuose sudomins ne tik Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilę simbolizuojanti koplytėlė, bet ir 150 metų jubiliejų švenčianti daili Švč. Trejybės bažnytėlė.

Įdomu prisiminti dar visai neseną Lietuvos istoriją – per Širvintų rajoną ėjo siena tarp Lietuvos ir Lenkijos, čia 1920 metais vyko žymusis Širvintų-Giedraičių mūšis. Šis istorinis faktas bei 95 metų sukaktis atves turistą į Širvintų miestą, kurio 540 jubiliejų šiemet minėjome. Čia apsukę romantišką ratą aplink Širvintų miesto tvenkinį, pasigrožėję peizažu, pailsėsite paplūdimyje, aplankysite Šv. Archangelo Mykolo bažnyčią, pokario metais sugriautą ir atgavus Nepriklausomybę atstatytą paminklą „Motina“, skirtą žuvusiesiems kovose už Nepriklausomybę atminti.

Daug ką gražaus turime parodyti, daug ką papasakoti. Tad kviečiu visus į Širvintas, juk vasara – aktyvaus turizmo metas.

Kokią šią vasarą prognozuojate sau? Kas padės atgauti jėgas po įtemptų darbo dienų?

Vasara bus darbinga ir įtempta. Viliuosi, kad pavyks vieną kitą savaitgalį su šeima paplaukioti baidarėmis. Tai ir bus didžioji atgaiva po įtemptos darbo savaitės.

,,Verslas ir politika“, 2015 m. gegužė/birželis, Nr. 5/6 (66/67)

Parašykite komentarą

Top