Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Kinijoje planuojama atidaryti Lietuvos produktų prekybos namus

Kinijoje planuojama atidaryti Lietuvos produktų prekybos namus

Kinijos Ningbo mieste planuojama atidaryti Lietuvos produktų prekybos namus – tam tikrą ekspozicijos salę, kurioje Lietuvos įmonės galėtų pristatyti savo produktus, ieškoti prekybos partnerių, rengti įvairius susitikimus, kitus renginius.

www.ukmin.lt nuotr.
www.ukmin.lt nuotr.

Tokią galimybę ūkio viceministrė Rasa Noreikienė aptarė praėjusią savaitę lankydamasi Kinijoje ir susitikusi su Ningbo miesto vadovybe. Susitarta, kad Ningbo savivaldybė nemokamai suteiks šiam tikslui patalpas 2 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas pasitarus su verslo atstovais ir išsiaiškinus jų poreikius.

Apie 9 mln. gyventojų turintis Ningbo yra antras pagal dydį pasaulio jūrų uostas, šiame mieste tokias ekspozicines patalpas turi ir kitos pasaulio šalys. Viceministrė R. Noreikienė kartu su Lietuvos verslo delegacija apsilankė Vengrijos ekspozicinėje salėje. Ningbo mieste vyko ir Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonomikos ministrų 2-oji metinė konferencija, kurioje dalyvavo R. Noreikienė.

Vizito Kinijoje metu R. Noreikienė taip pat susitiko su Kinijos prekybos viceministru Zhong Shanu. Pokalbio metu akcentuotas bendradarbiavimas inovacijų ir technologijų srityse. R. Noreikienė pabrėžė, kad Lietuvos prioritetas – inovacijų plėtra, ir pakvietė Kinijos įmones aktyviau dalyvauti įvairiuose IT projektuose.

Taip pat kalbėta apie būtinybę didinti investicijas ir stiprinti dvišalę prekybą, ypač maisto produktais (paukštiena, mėsa), aptartos logistikos projektų plėtros galimybės.

Kinijos prekybos viceministras Z. Shanas pažymėjo, kad Lietuva yra svarbi Kinijos prekybos partnerė. Pasak jo, Kinija ypač didelį potencialą mato inovacijų, prekybos žemės ūkio produktais srityje, taip pat plėtojant transporto projektus, ypač per Klaipėdos uostą.

Kartu su viceministre Kinijoje lankėsi Lietuvos gėrimų, žemės ūkio ir kosmetikos pramonės įmonių atstovai, kurie turėjo galimybę pristatyti savo produkciją ir užmegzti naudingų ryšių ne tik su Kinijos, bet ir su Centrinės ir Rytų Europos verslo atstovais.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2015 metais Kinija tarp 200 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą užėmė 18-ąją, pagal eksportą – 26-ąją, o pagal importą – 13-ąją vietą.

Ūkio ministerijos inform., www.ukmin.lt

Parašykite komentarą

Top