Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Kinijos auditoriai  vertins Lietuvos galimybes eksportuoti jautieną ir pašarus

Kinijos auditoriai  vertins Lietuvos galimybes eksportuoti jautieną ir pašarus

Lietuvos ambasadorė Kinijoje  Ina Marčiulionytė informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorių Joną Milių apie šiemet numatytus šios valstybės ekspertų auditus mūsų šalyje. Tai būtų dar vienas svarbus žingsnis derybose dėl leidimų Lietuvos įmonėms eksportuoti į Kiniją jautieną ir pašarus (šienainį).

Derybos dėl veterinarinių reikalavimų ir dokumentų suderinimo su atsakingomis Kinijos institucijomis buvo pradėtos 2015 m. Ekspertų vertinimui buvo pateikti reikalingi dokumentai ir užpildyti klausimynai.

Susitarimai dėl eksporto leidimų grindžiami abiejų šalių pasitikėjimo principais, tad Kinijos ekspertai audito metu didžiausią dėmesį skirs ir vertins, ar Lietuvoje vykdoma valstybinė maisto ir veterinarinė kontrolė atitinka Kinijoje taikomus kontrolės standartus ir reikalavimus, ar maisto saugos ir kokybės kontrolės sistema Lietuvoje yra efektyvi.

Pastaruoju metu sėkmingai užbaigtos derybos dėl pieno produktų eksporto į Kiniją užtruko beveik 5 metus.

Be to, bus vertinamas Lietuvos įmonių, norinčių eksportuoti savo produkciją į vieną didžiausių pasaulio rinkų, pasirengimas.

Pasak VMVT direktoriaus J. Miliaus, prognozuoti, kiek užtruks derybos iki galutinių sprendimų pasirašymo, sudėtinga ir priklauso nuo daugelio aplinkybių, tačiau Lietuva suinteresuota, kad derybų procesas vyktų kiek galima sklandžiau.

Pastaruoju metu sėkmingai užbaigtos derybos dėl pieno produktų eksporto į Kiniją užtruko beveik 5 metus.

„Teiginius, kad vartotojams tiekiami lietuviški pieno produktai netinka maistui, pavadinčiau neatitinkančiomis tikrovės spekuliacijomis. Lietuviško pieno kokybė jau daug metų stabiliai gerėja. Galime drąsiai tai teigti, remdamiesi tyrimų rezultatais ir eksporto stebėsenos duomenimis.

Būtent pieno produktų eksportas yra viena iš stabiliausiai augančių maisto produktų eksporto krypčių. Tokių rezultatų nebūtų įmanoma pasiekti ir išlaikyti, jei produktų kokybė ar juo labiau sauga keltų bent menkiausių abejonių“, – pabrėžia VMVT direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas.

pien

Beje, Europos Komisijos Maisto ir veterinarijos biuro (FVO) atstovai šiais metais įvertinę, kaip Lietuvoje vykdoma valstybinė pieno sektoriaus kontrolė, pabrėžė, kad ji – unikali, nes mūsų šalyje nemažai smulkių pieno gamintojų.

Pristatydami dešimt dienų trukusio audito rezultatus, FVO ekspertai uždaromojo posėdžio metu Lietuvoje vykdomą valstybinę pieno gamybos ir tiekimo į rinką kontrolę įvertino kaip gerai organizuotą ir efektyvią.

Šių metų vasario mėnesį Europos Komisijos auditoriai lankėsi pieno perdirbimo įmonėje UAB „Lukšių pieninė“, įmonės AB „Pieno žvaigždės“ filiale „Kauno pienas” ir UAB „Rokiškio pieno gamyba“ Ukmergės pieninės filiale.

Taip pat buvo vertinta pieno tyrimų laboratorijos, pieno surinkimo centro Šakiuose, kelių pieno supirkimo punktų veikla, aplankyti du pienininkystės ūkiai Kauno ir Ukmergės rajonuose.

Visus šalies žalio pieno tyrimus Lietuvoje atliekančios įmonės „Pieno tyrimai“ duomenimis, ES reikalavimus atitinka 97 proc. viso superkamo žaliavinio pieno.

2015 m. šioje įmonėje ištirta beveik 3 mln. mėginių, o per 2016 m. I pusmetį – daugiau kaip 1 mln.

FVO atstovai labai gerai įvertino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), Žemės ūkio ministerijos ir VĮ „Pieno tyrimai“ laboratorijose vykdomą pieno mėginių tapatumo programą, kuri per keletą metų beveik dvigubai pagerino žaliavinio pieno, pristatomo į perdirbimo įmones, kokybę.

www.vmvt.lt ir verlaspolitika inf.

Parašykite komentarą

Top