Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kinijos verslininkai naujų galimybių ieško Vilniaus universitete

Kinijos verslininkai naujų galimybių ieško Vilniaus universitete

Ieškodama naujų verslo galimybių Lietuvoje lankosi Kinijos Liaudies Respublikos Šendženo miesto delegacija. Balandžio 26 d. Šendženo verslininkai viešėjo Vilniaus universitete (VU).

Kartu su rektoriumi prof. Artūru Žukausku jie aptarė galimą bendradarbiavimą mokslo ir technologijų srityse.

Šendženo–Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo skatinimo asociacijos generalinis sekretorius Williamas Lu pakvietė VU rektorių į rudenį vyksiantį Kinijos ir Rytų bei Centrinės Europos šalių ekonomikos ir kultūros forumą. Į renginį taip pat pakviesti LR ūkio ministras Evaldas Gustas ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. W. Lu perdavė Šendženo universiteto vadovo siūlymą prof. A. Žukauskui aplankyti Kiniją ir prisidėti prie šio universiteto inicijuojamo rektorių klubo veiklos.

VU rektorius svečiams papasakojo, kad universitetas turi bendradarbiavimo su Kinijos verslu patirties.

„Telekomunikacijų mokslo centre veikia „Huawei“ akademija. Studentai mokosi ir dirba su šios kompanijos dovanota įranga“, – kalbėjo prof. A. Žukauskas.

Įgyvendindama Naujojo šilko kelio programą, Kinijos vyriausybė inicijavo „One Belt. One Road“ strategiją. Ja siekiama paskatinti Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių bendradarbiavimą ekonominiais, socialiniais ir kultūriniais klausimais.

Įvairios Kinijos provincijos ir atskiri miestai ragina verslo objektus kurti bendrus projektus, vykdyti abipusę prekybą ir investuoti į šias valstybes. Būtent todėl pernai buvo įkurta Šendženo–Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo skatinimo asociacija.

Parengta Pagal Vilniaus universiteto, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top