Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Klaipėdoje – Jūrinės žuvininkystės ir akvatūros laboratorija

Klaipėdoje – Jūrinės žuvininkystės ir akvatūros laboratorija

Klaipėdoje atidaryta Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorija. Tai vienintelė Rytų Baltijos šalyse moderni eksperimentinės žuvininkystės ir jūrinės akvakultūros laboratorija, atvira mokslininkams, studentams, verslui.

www.zum.lt nuotr.
www.zum.lt nuotr.

Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos paskirtis  yra labai plati, čia sudarytos sąlygos mokslo ir studijų institucijų ir žuvininkystės sektoriaus ūkio subjektų partnerystei, eksperimentavimui, joje įrengta studijų auditorija bei mokslininkų ir tyrėjų darbo vietos ne tik Lietuvos mokslininkams, bet ir svečiams iš užsienio. Taip pat laboratorijoje gali būti atliekami akvakultūros ir žvejybos verslo atstovams privalomi tyrimai.

Laboratorija jau sėkmingai naudojasi Žuvininkystės tarnybos specialistai, Klaipėdos universiteto, kitų Lietuvos ir užsienio įstaigų studentai, dėstytojai, mokslininkai.

Prieš kelis metus Žuvininkystės tarnybos laboratorijos pastatas buvo pritaikytas atviros prieigos jūrinės žuvininkystės akvakultūros laboratorijai, eksperimentinės žuvininkystės laboratorijai ir studijų poreikiams. Projekto vykdymo metu buvo iš esmės pertvarkytos Žuvininkystės tarnybos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus patalpos, įrengtos 3 uždarosios akvakultūros ir kitos laboratorijos sistemos eksperimentams ir moksliniams tyrimams vykdyti bei aptarnaujanti molekulinės biologijos laboratorija.  Sukurtą mokslinę infrastruktūrą jau dabar pastebi Lietuvos ir užsienio mokslininkai, žuvininkystės sektoriaus atstovai.

Moderniai įrengta laboratorija padės užsitikrinti, kad Lietuva žengtų koja kojon žuvininkystės mokslinių tyrimų srityje su kitomis Europos šalimis.

Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top