Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Klaipėdos uosto raida – parodoje Vyriausybėje

Klaipėdos uosto raida – parodoje Vyriausybėje

Šiemet Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija mini 25 metų veiklos jubiliejų. Įmonės ir uosto veiklą pristatantys renginiai vykta ne tik Klaipėdoje, bet ir keliauja į Vilnių – LR Vyriausybėje atidaryta paroda „Uosto direkcijai 25: vakar, šiandien, rytoj“.

Parodos atidarymo metu.
Parodos atidarymo metu.

„Džiaugiuosi, kad Klaipėdos jūrų uostas pranoko anksčiau planuotas plėtros galimybes. Pamenu, kad man būnant susisiekimo ministru buvo parengta studija, kurioje buvo akcentuojama, kad atitinkamais metais uostas pasieks 35 mln. t krovinių apyvartą ir bus būtina galvoti apie plėtrą. Tačiau matome, kad pernai krovos apimtys jau sudarė  38,5 mln. t, o Uosto direkcija savo grynąjį pelną padidino 10 proc. Tokie rezultatai pasiekiami kartu su uosto kompanijomis, kurios investuoja kartu su Uosto direkcija. Tokia sinergija labai svarbi ir reikalinga. Uostas yra didžiulė varomoji jėga visai šalies ekonomikai“, – sveikindamas Uosto direkciją, kompanijas bei visą uosto bendruomenę ir parodos dalyvius pabrėžė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Uostas yra didžiulė varomoji jėga visai šalies ekonomikai.

Pristatydamas pastaraisiais metais nuveiktus svarbiausius Lietuvai uosto projektus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus pasidžiaugė bei dėkojo Ministrui Pirmininkui ir Lietuvos Prezidentei, jog Lietuva per rekordiškai trumpą laiką sugebėjo pastatyti SGD terminalą. Šiandien uoste veikia konteinerių, birių krovinių paskirstymo centrai, keleivių terminalas. Tai, kad svarbūs sprendimai priimami laiku, pabrėžiamas ir didelis uosto valdybos, vadovaujamos Tomo Karpavičiaus, indėlis.

Išgyvenimais ir patyrimais kuriant Uosto direkciją pasidalijo kapitonai Arvydas Aleksas Narmontas, Ričardas Lučka ir Vytautas Saulėnas.
Išgyvenimais ir patyrimais kuriant Uosto direkciją pasidalijo kapitonai Arvydas Aleksas Narmontas, Ričardas Lučka ir Vytautas Saulėnas.

„Dėkoju Vyriausybei ir Seimui, Susisiekimo ministerijai, kurie patikėjo mūsų investiciniais planais. Jei per krizinį laikotarpį nebuvo pastatyta nei viena krantinė, tai pastaraisiais metais buvo atiduota naudoti 18 krantinių. Esu dėkingas uosto naudotojams, kurie sugebėjo patikėti mumis ir kurių nuopelnas yra didžiulis. Mes investicijas vykdome beveik šimtu procentų, o uosto kompanijos pastatė naujus sandėlius, įsigijo moderniausią krovos techniką. Rezultatas yra pasiekiamas tokiu būdu“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Parodos atidarymo nuotrauka prisiminimui.
Parodos atidarymo nuotrauka prisiminimui.

Neseniai Uosto direkcijos veiklą bei indėlį į eksporto skatinimą įvertino  Lietuvos pramonininkų konfederacija – vidutinių įmonių grupėje direkciją įvertino „Lietuvos metų eksportuotojo 2015“ apdovanojimu. Nuolatinės direkcijos investicijos į infrastruktūrą sudaro geresnes sąlygas eksporto galimybėms Klaipėdos uoste, įvertinti ir pernai pasiekti rekordiniai rezultatai.

„Kuriant geresnes sąlygas eksporto galimybėms Klaipėdos uoste vienas iš svarbių faktorių yra investicijos į infrastruktūrą. Pernai buvo pagilinta dalis uosto įplaukos kanalo iki 15 m, o šiemet užbaigtos gilinti iki 15,5 m uosto prieigos atviroje jūroje jau duoda rezultatų – laivai uoste jau gali būti pakraunami daugiau. Netrukus prasidės parengiamieji darbai Malkų įlankoje, o mūsų tikslas – didžiojoje akvatorijos dalyje turėti 17 m“, – pabrėžė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Renginį lydėjo gera nuotaika.
Renginį lydėjo gera nuotaika.

Investicijos didina uosto konkurencingumą, sudaro dar geresnes sąlygas krovinių srautams judėti per uostą. Pernai Klaipėdos uostas pasiekė rekordinę krovinių apyvartą – 38,5 mln. t, o šiemet krovinių kreivė taip pat kyla aukštyn – per keturis mėnesius perkrauta 13,29 mln. t, tai yra 9,1 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Per ketvirtį amžiaus nuveikti darbai, uosto pokyčiai bei plėtros planai eksponuojami parodoje Vyriausybėje. Parodos atidaryme prisiminimais dalijosi prie įmonės kūrimo ištakų stovėję vadovai, uosto kompanijų atstovai ir kapitonai. Pasitelkus šiandienines technologijas, parodos lankytojai pakviesti į virtualiąją ekskursiją po uostą, kurios metu galima ir būnant už 300 km pamatyti realiai uoste vykstančius darbus, išgirsti laivų ir kranų gaudesį.

Paroda iš Vyriausybės birželį keliaus į Seimo rūmus, vėliau persikels į Susisiekimo ministeriją, šalies bibliotekas, mokslo ir švietimo įstaigas.

Gintauto Kniukštos nuotraukos

Parodos fragmentas.
Parodos fragmentas.

Parašykite komentarą

Top