Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Komisija padės spręsti politinės reklamos klausimus

Komisija padės spręsti politinės reklamos klausimus

rink

Siekiant įgyvendinti bendrus tikslus su žiniasklaidos institucijomis, užtikrinti garbingą, sąžiningą, lygiateisę ir skaidrią rinkimų kampaniją kandidatams bei visuomenės informavimo priemonių neutralumą artėjančiuose Seimo rinkimuose, Visuomenės informavimo etikos komisija (Etikos komisija), atstovaujama komisijos pirmininkės Vaivos Žukienės ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), atstovaujama komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo politinės reklamos vertinimo srityje.

Atsižvelgiant į tai, kad politinės kampanijos laikotarpiu VRK vykdo politinės reklamos stebėseną ir kontrolę, kurią reglamentuoja Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, o Etikos komisija pagal Visuomenės informavimo etikos kodeksą yra atsakinga už politinės reklamos atskyrimo nuo žurnalistų kūrinių ir jos žymėjimo vertinimą, buvo susitarta bendradarbiauti dėl paskleistos informacijos (t.y. žurnalistų parengtų publikacijų, radijo ir televizijos laidų) ir politinės reklamos atskyrimo nuo žurnalistų kūrinių ir jos žymėjimo vertinimo.

Tai ypač svarbu tiek Politinių kampanijų finansavimo skaidrumui, tiek atskiriant laisvą, objektyvią žiniasklaidą nuo užsakytų publikacijų – politinės reklamos.

Pagal susitarimą, esant ginčui dėl visuomenės informacijos priemonėse paskleistos informacijos pripažinimo politine reklama, VRK galės kreiptis į Etikos komisija ir gauti jos nuomonę.

„Etikos komisija visada yra pasiruošusi bendradarbiauti puoselėjant profesionaliosios etikos standartus žiniasklaidoje. Esame įsitikinę, kad Etikos komisijos pagalba sprendžiant ginčytinus politinės reklamos žiniasklaidoje klausimus bus svarus indėlis užtikrinant sąžiningą, objektyvią informaciją rinkiminiu laikotarpiu”, – teigia Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkė Vaiva Žukienė.

„Žiniasklaidos profesionalų vertinimas įneš aiškumo Vyriausioje rinkimų komisijoje, atskiriant įprastus žurnalistikos kūrinius, parašytus pagal žurnalistinius reikalavimus, nuo galimai reklaminių ir nepažymėtų tekstų ar vaizdo siužetų. Tai naujas kokybinis žingsnis VRK veikloje, siekiant aiškesnių ir sąžiningesnių politinių rinkiminių kampanijų”, – sako Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė.

Susitarimu taip pat įsipareigojama bendradarbiauti ir keistis informacija apie visuomenės informavimo priemonėse paskleistą politinę reklamą, rekomendacijomis dėl žurnalistų, kurie kandidatuoja rinkimuose, veiklos.

„Žurnalistų etikos savireguliacijos instituto dalyvavimas siekiant visuomenės gėrio, – sąžiningų ir laisvų rinkimų, VRK požiūriu yra labai svarbus ir sveikintinas. Tai ypač svarbu tiek Politinių kampanijų finansavimo skaidrumui, tiek atskiriant laisvą, objektyvią žiniasklaidą nuo užsakytų publikacijų – politinės reklamos. Ši turi būti apmokėta ir pažymėta”, – susitikimo metu teigė Zenonas Vaigauskas.

Visuomenės informavimo etikos asociacija įsteigta 2015 m. sausio 27-ąją. Jos steigėjos – viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus vienijančios organizacijos: Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

Vyriausiosios rinkimų komisijos inf.

Parašykite komentarą

Top