Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Korupcijai neturi būti jokio pakantumo

Korupcijai neturi būti jokio pakantumo

2016-07-07

crop_700x400_d2_dsc_4425[1]

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tarptautinėje „Transparency International“ vasaros mokykloje su jaunimu diskutavo apie korupciją ir priemones, kurios padėtų siekti didesnio skaidrumo. Jau septintą kartą Lietuvoje organizuojamoje iniciatyvoje šiemet dalyvauja per 100 žmonių iš 60 pasaulio valstybių.

Pagal naujausio Lietuvos korupcijos žemėlapio duomenis, tarp Lietuvos gyventojams aktualių problemų korupcija užima 6-ą vietą. Labiausiai paplitusios mūsų šalyje korupcijos formos – kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnyba.

„Skaidri valdžia, reikli ir korupcijai nepakanti visuomenė – bendras visos Lietuvos tikslas. Korupcija neturi sienų, o globalėjančiame pasaulyje ji pasireiškia vis naujesnėmis formomis. Todėl aktyvi kova ir priešinimasis nesąžiningumui yra ypač svarbūs“, – sakė šalies vadovė.

Kad korupcija daro milžinišką žalą, įrodo ir ekonominiai rodikliai. Vien tik Europos ekonomikai per metus korupciniai nusikaltimai padaro žalos daugiau kaip už 120 milijardų eurų.

Prezidentės teigimu, Lietuva – gera vieta skaidrumo sambūriui. Pastaraisiais metais nuosekliai kilusi korupcijos suvokimo indekso skalėje, pernai mūsų šalis buvo 32 iš 168 valstybių. Per pastaruosius 5 metus korupcijos suvokimo indekse Lietuva pakilo 20 vietų aukštyn.

Prezidentės spaudos tarnybos ir www.verslaspolitika.lt inf.

 

Parašykite komentarą

Top