Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Kviečia VTEK vadovą pokalbiui dėl siūlymo įteisinti „kyšius“ medikams

Kviečia VTEK vadovą pokalbiui dėl siūlymo įteisinti „kyšius“ medikams

Pasirodžius informacijai, kad Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovas Romas Valentukevičius siekia įteisinti dovanas medikams, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, kuruojantis Seimui atskaitingas institucijas, susirūpino tokiu neatsakingu VTEK vadovo pareiškimu ir kviečia pastarąjį rugsėjo 14 dieną apsilankyti pokalbiui.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis teigia niekada tokiam žingsniui nepritarsiantis ir ragina R. Valentukevičių nekelti chaoso ne tik VTEK, bet ir visoje medikų bendruomenėje.

„Man teko bendrauti su Jaunųjų medikų asociacijos nariais, kurie teigia, kad toks sprendimas, jei jis būtų priimtas, tikrai nebūtų jiems tinkamas ir pažemintų medikus. Mano nuomonė yra tokia pati. Tikrai nemanau, kad kyšių, liaudiškai tariant, įteisinimas, yra išeitis, padėsianti medikams daugiau uždirbti.

Didesnių atlyginimų galima būtų siekti, pavyzdžiui, apmokestinus tam tikras ar visas papildomas paslaugas. O galbūt padidinus jau esamus paslaugų įkainius. Visuomet siekiau ir sieksiu kovoti su korupcija. O toks VTEK vadovo siūlymas korupcijos prevencija nė nekvepia. Sprendimu įteisinti dovanas mes nueitume visai ne tuo keliu – ne siektume išgyvendinti blogą tradiciją mokėti gydytojams papildomai, o tik dar labiau ją pagilintume. Negi ateityje sugalvosime ir policijos pareigūnų „pakišas“ įteisinti..?“, – teigė Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis.

Seimo kanceliarijos inf.

Parašykite komentarą

Top