Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lenkijoje ekonomikos forume – Lietuvos energetikos pasiekimai

Lenkijoje ekonomikos forume – Lietuvos energetikos pasiekimai

Mantas Dubauskas
El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt

masiulis1

Lenkijoje ekonomikos forume dalyvaujantis energetikos ministras Rokas Masiulis pristatė Lietuvos energetikos pasiekimus ir naujas dujų jungtis, diskutavo apie regiono energetikos ateitį.

Lenkijos kurorte Krynica Zdrój vykstančiame ekonomikos forume R. Masiulis dalyvavo trijuose debatų posėdžiuose.

Debatuose „Nauja elektros energijos rinkų architektūra“ apie ryškiausius pokyčius regiono elektros energijos rinkoje kartu su R. Masiuliu diskutavo ir Lenkijos energijos ministras Krzysztofas Tchorzewskis

Diskusijoje „Šiauriniai Vartai. Atsiveriančios galimybės naujoms gamtinių dujų rinkoms Europoje“ kalbėta apie integruotos dujų rinkos Vidurio ir Rytų Europoje kūrimą bei naujus dujų tiekimo šaltinius ir kryptis.

R. Masiulis šioje diskusijoje pristatė Lietuvos situaciją iki suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo bei terminalo įtaką dujų rinkai. Pradėjus veikti SGD terminalui Klaipėdoje, padidėjo energetinis saugumas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse, be to, sumažėjo dujų kaina.

Energetikos ministras taip pat pabrėžė, kad šiuo metu visos planuojamos dujų jungtys – „Baltic Pipe“ (iš Lenkijos į Daniją), GIPL (iš Lenkijos į Lietuvą) ir „Baltic Connector“ (iš Suomijos į Estiją) – yra reikalingos, nes jos pavers regioną dujų centru, o atsiradę nauji tiekimo šaltiniai suteiks naudos vartotojams.

Debatuose „Nauja elektros energijos rinkų architektūra“ apie ryškiausius pokyčius regiono elektros energijos rinkoje kartu su R. Masiuliu diskutavo ir Lenkijos energijos ministras Krzysztofas Tchorzewskis. Lietuvos ministras taip pat dalyvavo plenarinėje sesijoje „Naujų plėtros kelių paieška“, kurios dalyviai aptarė naujausias ekonomikos kaitos kryptis.

Pastarojoje sesijoje R. Masiulis pristatė Lietuvos energetikos istoriją, kelią į energetinę nepriklausomybę bei įgyvendintų projektų naudą. Pasak energetikos ministro, visos investicijos davė teigiamą rezultatą: „Ir politiškai, ir ekonomiškai Lietuva tapo stipresne šalimi“.

Energetikos ministerijos nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top