Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Liepą – papildoma ES parama pieno sektoriui

Liepą – papildoma ES parama pieno sektoriui

Liepos mėnesio Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) ketina pateikti paramos priemonių rinkoms paketą, prieš tai įvertinęs valstybių narių nuomones.

www.zum.lt nuotr
www.zum.lt nuotr

„Lietuva panaudojo visus galimus instrumentus, norėdama bent iš dalies stabilizuoti  padėtį pieno sektoriuje, bet to nepakako, šiuo metu labiausiai reikalingi kompleksiniai sprendimai ir tikslinė parama iš Europos Sąjungos biudžeto. Dabar iki liepos Tarybos turime visi kartu – ministerija, socialiniai partneriai, pateikti argumentus ir dar kartą parodyti, kad padėtis pieno sektoriuje yra sudėtinga, o Lietuva nukentėjo labiausiai“,– kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Valstybės narės sutarė, kad kovo mėnesį pasiūlytos paramos priemonės nėra efektyvios, o kritinė situacija nėra išspręsta, todėl būtina Europos Sąjungos finansinė parama. Jau prieš kurį laiką buvo kalbama, kad siekiant skirti finansinę paramą iš ES biudžeto, bus numatytas reikalavimas – mažinti pieno gamybos lygį, tačiau Lietuva laikosi pozicijos, kad tokie skaičiavimai turėtų būti taikomi visos šalies mastu, o ne konkretaus ūkininko atveju.  Taip pat pažymėtina, kad reikalingas papildomas ES finansavimas pardavimų skatinimo priemonėms pieno ir kiaulienos sektoriuose.

Tarybos metu buvo prašoma daugiau lankstumo dėl mažareikšmės  (de minimis) pagalbos ribų, norima, kad paramos suma būtų padidinta  nuo 15 000 iki 30 000 eurų. Tokį prašymą išsakė ne tik Lietuva, bet ir kitos valstybės, kad šalys galėtų paremti savo ūkininkus ir nacionalinio biudžeto lėšomis.

Tiek Lietuva, tiek kitos Europos Sąjungos valstybės narės susiduria su sunkumais ne tik pieno, bet ir kiaulienos sektoriuje, todėl tikimasi, kad liepos mėnesį pasiūlytas paramos paketas apims ir kitus žemės ūkio sektorius.

Žemės ūkio ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top