Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuva ir Kataras: oro susisiekimo planai

Lietuva ir Kataras: oro susisiekimo planai

Lietuvos ir Kataro partnerystė oro susisiekimo srityje stiprėja. Jau šį rudenį šalių Vyriausybių lygiu numatoma aptarti susitarimo projektą, kurio tikslas – bendradarbiavimo oro susisiekimo srityje plėtra ir sąlygų reguliariajam susisiekimui nustatymas.

„Derybos dėl Lietuvos ir Kataro bendradarbiavimo plėtros oro susisiekimo srityje įgauna pagreitį. Mes siekiame, kad vienos geriausių pasaulio aviakompanijų lėktuvai pasiektų ir Lietuvos oro uostus. Pirmą žingsnį šio tikslo link jau žengėme pernai lapkritį, kai Susisiekimo ministerijoje vykusių dvišalių ekspertų konsultacijų metu buvo aptartas susitarimo projektas. Šiemet rudenį tikimės šį svarbų susitarimą parafuoti“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Susitarimo projekto nuostatos yra tipinės. Jos atspindi Tarptautinės civilinės aviacijos konvencijos (Čikagos konvencijos) nuostatas ir reglamentuoja oro linijų bendrovių paskyrimą vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą, veiklos leidimo išdavimą ir atšaukimą, tarifų taikymą, aviacijos saugumą, skrydžių saugą, pažymėjimų ir licencijų pripažinimą. Į projektą taip pat įtraukti svarbūs Europos Sąjungos (ES) valstybių narių kartu su Europos Komisija (EK) parengti tipiniai straipsniai, susiję su oro linijų bendrovių vykdoma reguliariojo susisiekimo oro transportu veikla.

Derybas dėl susitarimo projekto planuojama surengti š. m. rugsėjo–spalio mėn. Numatoma, kad derybose Lietuvai atstovaus susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

Parengta pagal Susisiekimo iministerijos inform., www.sumin.lt

Parašykite komentarą

Top