Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuva ir Kazachstanas stiprins bendradarbiavimą

Lietuva ir Kazachstanas stiprins bendradarbiavimą

Astanoje vykusiame 11-ajame Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdyje šalys pažymėjo abipusį suinteresuotumą plėsti bendradarbiavimą transporto srityje ir didinti pervežamų krovinių skaičių.

Posėdyje susitarta dėl tolesnio bendradarbiavimo stiprinimo turizmo, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose srityse.

Per posėdį Lietuvos ir Kazachstano politikai daug dėmesio skyrė pervežimams konteineriniais traukiniais, galimybėms didinti per Klaipėdos uostą gabenamų krovinių mastą, bendros logistikos sistemos sukūrimo perspektyvoms, bendradarbiavimui aviacijos srityje.

Lietuvos delegacijos vadovo ir komisijos Lietuvos pusės pirmininko ūkio ministro Evaldo Gusto teigimu, Kazachstanui buvo pasiūlyta prisijungti prie konteinerinio traukinio „Vikingas“ projekto, nes tai ne tik išplėstų projekto geografiją, bet ir padidintų krovinių srautus. Konteinerinis traukinys „Vikingas“ jungia  Baltijos jūrinių konteinerinių linijų grandinę su analogiška Juodosios jūros ir Viduržemio jūros sistema. „Vikingu“ vežami universalūs ir specializuoti konteineriai.

„Mes suinteresuoti gerokai praplėsti šio projekto geografiją ir sudaryti transporto koridorių nuo Skandinavijos šalių per  Ukrainą,  Gruziją, Azerbaidžaną į Kazachstaną ir Kiniją“, – sakė E. Gustas.

Lietuva Kazachstanui taip pat pasiūlė dalyvauti logistikos centrų Vilniuje ir Kaune kūrimo projekte ir prisidėti prie terminalų kūrimo.

Su pervežimais susijęs ir dar vienas Lietuvos pateiktas siūlymas – plačiau išnaudoti Klaipėdos uosto pajėgumus ir taip  didinti krovinių pervežimo srautus per Klaipėdos uostą.

Posėdžio metu buvo aptartos ir tiesioginio skrydžio tarp Lietuvos ir Kazachstano atidarymo galimybės – abi pusės sutarė jas apsvarstyti detaliau. Be to, Kazachstano atstovai paragino Lietuvos įmones aptarti galimybes dalyvauti plėtojant įvairius investicinius projektus Kazachstane.

Per vizitą Kazachstane ūkio ministras E. Gustas susitiko su Kazachstano ekonomikos ministru Dosaevu Erbolatu, parodos ,,EXPO 2017“ komisaru R. S. Žošibajevu, lankėsi Lietuvos ambasadoje. Susitikimuose aptartos šalių bendradarbiavimo galimybės įvairiose potencialo turinčiose srityse.

Parengta pagal LR Ūkio ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top