Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Lietuva ir Kroatija vienodai vertina iššūkius Europos saugumui

Lietuva ir Kroatija vienodai vertina iššūkius Europos saugumui

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, liepos 21 d., susitiko su į Lietuvą oficialaus vizito atvykusia Kroatijos Prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič.

Prezidentės teigimu, Lietuvą ir Kroatiją sieja tvirti bei draugiški ryšiai. Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių pripažinusių Kroatijos nepriklausomybę prieš 25 metus, o mūsų šaliai pirmininkaujant ES tarybai Kroatija tapo Europos Sąjungos nare. Šiandien abi valstybes jungia stiprėjantys žmonių ir verslo saitai bei bendras požiūris į svarbiausius ES ateities ir saugumo klausimus.

Šalių vadovės aptars bendradarbiavimą energetikos srityje, NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje rezultatus, aktualiausius Europos Sąjungos klausimus, dvišalių ryšių stiprinimą. Prezidentė su Kroatijos vadove taip pat atidarys šios šalies ambasadą Lietuvoje.

Šalių vadovės atidarys Kroatijos Respublikos ambasadą Lietuvoje, adresu Kalinausko g. 24, Vilnius.
Šalių vadovės atidarys Kroatijos Respublikos ambasadą Lietuvoje, adresu Kalinausko g. 24, Vilnius.

Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą pasistačiusi Lietuva Kroatijoje laikoma pavyzdžiu, kaip sėkmingai spręsti energetinio saugumo iššūkius. Šalies vadovė su Kroatijos Prezidente aptars Lietuvos patirtį įgyvendinat strateginius energetikos projektus, kuriant regionines dujų ir elektros rinkas, saugiai uždarant Ignalinos atominę elektrinę. Kroatijai pačiai rengiantis statyti SGD terminalą, bus kalbama apie galimybę prie šio projekto prisidėti ir Lietuvai.

Vizito metu taip pat bus pasirašytas Lietuvos ir Kroatijos tarpusavio supratimo memorandumas, kuris dar labiau sustiprins abiejų šalių bendradarbiavimą energetikos srityje.

Šalių vadovės kalbėsis apie Lietuvos ir Kroatijos prekybos, turizmo, mokslo ryšių stiprinimą. Praėjusiais metais Lietuvos eksportas į Kroatiją išaugo net 87 proc., didėja ir Lietuvos turistų Kroatijoje srautai. Prie glaudesnio abiejų šalių bendradarbiavimo prisidės ir šiandien Vilniuje atidaroma Kroatijos ambasada.

Lietuva ir Kroatija vienodai vertina iššūkius Europos saugumui, ši šalis taip pat aktyviai palaikė Lietuvos siekį užtikrinti konkrečias atgrasymo priemones rytiniame NATO flange, todėl valstybių vadovės aptars NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimą.

Praėjusiais metais Lietuvos eksportas į Kroatiją išaugo net 87 proc., didėja ir Lietuvos turistų Kroatijoje srautai.

Susitikime taip pat bus kalbama apie padėtį Europos Sąjungoje po Jungtinės Karalystės žmonių sprendimo pasitraukti iš Bendrijos, migracijos krizės sprendimus, ES santykius su kaimyninėmis šalimis, regioninį Baltijos, Adrijos ir Juodosios jūros šalių bendradarbiavimą.

Kroatijos Prezidentė yra Moterų pasaulio lyderių tarybos, kuriai vadovauja mūsų šalies vadovė, narė. Todėl susitikime taip pat bus aptariami moterų teisių apsaugos, tarptautinio bendradarbiavimo kovojant su smurtu artimoje aplinkoje klausimai.

Oficialaus vizito Lietuvoje metu Kroatijos Prezidentė pagerbs Sausio 13-osios aukų atminimą Antakalnio kapinėse, susitiks su Seimo ir Vyriausybės vadovais, lankysis Nacionaliniame mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC). Klaipėdoje Kroatijos Prezidentė apžiūrės suskystintųjų gamtinių dujų terminalą.

Prezidentės spaudos tarnybos ir www.verslaspolitika.lt inf.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos (autorius Robertas Dačkus).

Parašykite komentarą

Top