Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuva stiprina bendradarbiavimą su Nyderlandais

Lietuva stiprina bendradarbiavimą su Nyderlandais

Energetikos ministras Rokas Masiulis birželio 27–28 dienomis lankosi Nyderlanduose. Vizito tikslas – stiprinti pernai rudenį pradėtą bendradarbiavimą suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) srityje.

Praėjusių metų lapkritį Vilniuje surengtas pirmasis Lietuvos–Nyderlandų dujų forumas. Duris bendradarbiauti su Nyderlandais atvėrusio forumo tikslai – skatinti tyrimus SGD srityje ir technologijų pritaikymą, plėtoti regioninį SGD centrą Klaipėdoje, pristatyti Nyderlandų patirtį skatinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

Nyderlanduose R. Masiulis susitiks su šios šalies ekonomikos ministru Henku Kampu, su kuriuo bus aptarti ES energetiniai klausimai ir bendradarbiavimas SGD srityje. R. Masiulis taip pat pristatys rengiamą nacionalinę energetikos strategiją.

R. Masiulis Nyderlanduose taip pat susitiks su svarbiausiomis bendrovėmis, kurių veikla susijusi su SGD: „Shell“ ir „Gasunie“, taip pat lankysis Roterdamo uoste.

Kartu su Lietuvos energetikos ministru Nyderlanduose lankosi Klaipėdos universiteto, „Klaipėdos naftos“, „Amber Grid“, „Lietuvos dujų tiekimo“, „Litgas“, „Baltpool“, asociacijos „Litbioma“ atstovai.

Energetikos ministerijos inform., www.enmin.lt

Parašykite komentarą

Top