Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuva švenčia valstybės dieną

Lietuva švenčia valstybės dieną

Lietuva švenčia valstybės dieną

2016-07-06

Liepos 6-ąją minima Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Svarbios šalies valstybingumo šventės išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino į Lietuvą sugrįžusius „Misija: Baltijos kelias“ dalyvius.

Misijos metu, minėdami artėjančias 27-ąsias Baltijos kelio metines, 4 jaunuoliai iš Vilniaus senu „žiguliuku“ pervažiavo Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Per 10 dienų vilniečiai aplankė žymiausias Baltijos valstybių vietas, per kurias 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, nusidriekė 650 km ilgio gyva susikibusių žmonių grandinė, sujungusi Lietuvos, Latvijos ir Estijos sostines.

Į kelionę vaikinai leidosi 35 metų senumo automobiliu „Lada 2107“, ant kurio kvietė pasirašyti visus kelyje sutiktus Baltijos šalių žmones. Susitikimo metu ant transporto priemonės pasirašė ir šalies vadovė. Šis automobilis pasirinktas neatsitiktinai – juo 1989 metais į Baltijos kelią važiavo vieno iš ekipažo narių senelis.

Antradienio vakare Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuvyko į Trakus, kur apsilankė grupės „Antis“ koncerte. Apie išsiskyrimą paskelbęs legendinis Lietuvos roko muzikos kolektyvas Valstybės dienos išvakarėse Trakų pilies kieme surengė paskutinį savo pasirodymą.

Per beveik 32 „Anties“ kūrybos metus grupė išleido 8 albumus, koncertinį albumą, DVD ir knygą, o kultinis Lietuvos roko kolektyvas, suburtas kaip pokštas vienam vakarui, savo pirmąjį pasirodymą surengė 1984-ųjų gruodžio 31 dieną.

Netrukus grupė „Antis“ tapo neatskiriama mūsų šalies kovos už Nepriklausomybę istorijos dalimi – kolektyvo pasirodymai „Roko maršuose“, pagalba „Sąjūdžiui“, muzika ir tekstai, geliantys sovietinei sistemai, tapo įkvėpimu šimtams tūkstančių lietuvių, kovojančių už šalies Laisvę.

„Grupė „Antis“ niekada nepataikavo, nesistengė taikyti į madą, tačiau būdama unikali įkvėpė šimtus tūkstančių širdžių tikėti Laisve ir nebijoti jos siekti. Šiandien baigiasi jos skrydis. Tačiau muzika ir idėja išliks amžiams. Ačiū „Ančiai“! Už tai, kad buvo, kūrė ir veikė Lietuvai“, – sakė šalies vadovė.

Lietuvos žmones su valstybės diena pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Mieli Lietuvos žmonės,

Liepos 6-ąją iškilmingai švenčiame Valstybės dieną. Tai puiki proga prisiminti mūsų didingą istoriją, įvertinti pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo karaliaus Mindaugo įžvalgumą ir sumanumą.

Šis valstybingumo raidos suvokimas įpareigoja mus branginti ir puoselėti pamatines europines vertybes, kurti ir stiprinti savo valstybę, visomis pastangomis siekti Lietuvos klestėjimo.

Brangūs Lietuvos žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės dienos proga. Iš praeities pasisėmę stiprybės, drąsiai kurkime sėkmingą ateitį. Tegul visame pasaulyje Liepos 6-ąją vėl darniai skamba mūsų himnas – „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“!

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius“

Šalies piliečius Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga pasveikino

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Mieli Lietuvos žmonės,

liepos 6-ąją minime Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – svarbią mūsų valstybingumo šventę.

Tautos ir valstybės istorija yra svarbi dvasinė atrama kiekvienai kartai. Juk praeitis stiprina, padeda suprasti dabartį ir numatyti ateitį. O svarbiausia – tautos ir valstybės istorija, jeigu ji sąmoningai suvokiama, atsakingai vertinama ir protingai naudojama, yra geriausia pilietiškumo pamoka jaunajai kartai. Pamoka, kuri liudija, kad Valstybė – tai ne vien suvienytos žemės, tai – ir bendros valstybės kūrimo idėjos suvienyti žmonės.

Nuoširdžiai linkiu ir kviečiu karūnuoti Lietuvą savo darbais, idėjomis, iniciatyvomis, būti aktyviais, toliaregiškais, istorinę atmintį puoselėjančiais mūsų širdims brangiausios valstybės piliečiais!

Su mūsų Valstybės diena!“, – teigiama parlamento vadovės sveikinime.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose Valstybės dienai paminėti.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Prezidentė už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje įteikė valstybės apdovanojimus Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams. Apdovanojimų įteikimo ceremonija vyko Prezidentūros Baltojoje salėje. Prezidentė pasakė kalbą:

„Gerbiamieji,

šiandien daug mąstome ir kalbame apie savo valstybę. Stiprėjančią, gražėjančią, saugesnę. Tai daugelio kartų pastangos.

Viskas, kuo savo valstybėje didžiuojamės, už ką ji gerbiama ir vertinama pasaulyje, tai Lietuvos žmonių – kūrybingų, darbščių, patriotiškų – nuopelnas.

Būtent Jūs, dirbdami įvairiose srityse, šiandien lemiate valstybės ateitį. Jos saugumą, jos mokslo ir kultūros pažangą, visuomenės brandą. Tai – nepaliaujamas kūrybos procesas.

Dėkoju kiekvienam, kuris jame dalyvaujate. Mums visiems svarbu, kad Lietuva augtų kaip demokratiška, atvira valstybė, visada žvelgianti į priekį ir drauge sauganti savo tapatybę, istorinę ir kultūrinę atmintį.

Žinome, viskam reikia laiko. Tikras mokytojas gerai supranta, kiek pastangų reikia, norint užauginti asmenybę, pilietį. Ne vien su žinių bagažu, bet ir tvirtais moraliniais principais. Lygiai kaip ir mokslininkas puikiai žino, koks ilgas ieškojimų kelias iki sėkmingo rezultato.

Tačiau tada, kai netrūksta principų, pareigos, atsakomybės jausmo, profesinio azarto, sulaukiame rezultatų, kurie pranoksta visus lūkesčius. Įkvepia, pakylėja virš kasdienybės visą tautą.

Ir tada mes su pasididžiavimu sakome: tai mūsų, tai – Lietuvos laimėjimas.

Linkiu, kad tokių laimėjimų būtų kuo daugiau. Dėkoju visiems už Jūsų nuopelnus Lietuvai.

Ir sveikinu Jus visus su Valstybės diena!“

Vidurdienį Prezidentė dalyvavo iškilmingoje Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje ir pasveikino Lietuvos žmones Mindaugo karūnavimo dienos proga. Šiemet Valstybės dienos minėjimas sutampa su Lietuvos moksleivių dainų švente, todėl moksleiviai daina pasveikino visus susirinkusius į iškilmingą vėliavų pakėlimo ceremoniją S. Daukanto aikštėje. Renginio metu pražygiavo eisena, nešanti Lietuvos miestų ir miestelių vėliavas.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje:

„Brangūs Lietuvos žmonės,

ši diena ateina pas mus vainikuota karaliaus Mindaugo vardu. Kad pažvelgtume į save istorijos tėkmėje. Kad pajaustume ypatingą ryšį su savo Tėvyne.

Jo mums reikia, kad visada matytume savo kryptį – Lietuva čia gyvenantiems žmonėms turi būti saugiausia, geriausia valstybė.

Tokį orientyrą verta nešiotis ir mintyse, ir širdyje.

Galvodami apie Lietuvos ateitį, kaip atvira, draugiška šalis stebime ir reaguojame į viską, kas vyksta pasaulyje.

Ir ypač – Europoje, kurios dalimi visada buvome ir būsime.

Iš savo istorijos žinome: būna visko. Karų ir marų, okupacijų ir tremčių, skaudžių pralaimėjimų ir pergalių.

Visoms tautoms, kurioms tenka ginti savo laisvę, esame gyvas įrodymas – laimėti įmanoma.

Tai kartojame ir sau.

Visi geri pokyčiai, visos protingos reformos yra įmanomos. Viskas – mūsų rankose.

Kiekvienas esame atsakingas, kad mūsų valstybėje būtų kuo daugiau teisingų sprendimų, sėkmės džiaugsmo. Ir tokio stipraus laisvės jausmo, kaip šią – Valstybės dieną.

Kad galėtume su pasididžiavimu tarti savo valstybės vardą. Kad būtume neabejingi dėl visko, kas joje vyksta. Dėl jos likimo ir išlikimo.

Būtent tokie – neabejingi, protu ir širdimi drąsūs žmonės išsaugojo Lietuvą per tūkstantį metų šioje žemėje prie Baltijos jūros.

Mielieji,

mūsų šventė įsibėgėja. Dar bus daug įsimintinų akimirkų.

Vingyje džiaugsimės moksleivių Dainų švente.

Visi drauge – Lietuvoje ir visame pasaulyje – vienu balsu giedosime mūsų himną – tautinę giesmę.

Todėl pasveikinkime vieni kitus ir Lietuvą su Valstybės diena.

Taip pat visus, kuriems Lietuva – draugė, sąjungininkė ir bendražygė. Šiandien – mūsų visų šventė.

Linkiu džiaugtis, švęsti ir mylėti Lietuvą – mūsų valstybę!“

Vakare Prezidentė dalyvaus Lietuvos moksleivių dainų šventėje Vilniaus Vingio parke. Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 metais, o Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 metų.

21 val. kartu su šventės dalyviais ir viso pasaulio lietuviais šalies vadovė giedos valstybės himną.

Parengta pagal prezidentūros, LR Vyriausybės ir LR Seimo kanceliarijų pranešimus, www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top