Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Lietuvos laisvosios rinkos institutas pateko tarp 150 geriausių pasaulio organizacijų

Lietuvos laisvosios rinkos institutas pateko tarp 150 geriausių pasaulio organizacijų

Lietuvos laisvosios rinkos institutas šiemet vėl aukštai įvertintas tarptautiniame „Global go to think tank” reitinge, kurį kasmet sudaro JAV Pensilvanijos universitetas. Institutas pateko tarp 150 geriausių pasaulio organizacijų, nepriklausomų organizacijų reitinge – į geriausiųjų šimtuką.

Centrinės ir Rytų Europos organizacijų reitinge Lietuvos laisvosios rinkos institutui skirta 12 vieta. Tai aukščiausias įvertinimas lyginant su kitų Baltijos šalių organizacijomis. Atskiras įvertinimas skirtas ir už atliekamus tyrimus, įtaką šalies ekonominei, socialinei politikai.

„Žinoma, didžiuojamės, kad jau ne pirmus metus iš eilės sulaukiame tarptautinio įvertinimo už savo darbus – esame tarp 2 procentų geriausių pasaulio organizacijų, nepriklausomų nuo valstybės paramos reitinge – dar aukštesnėje vietoje. Mūsų tikslas – gerinti žmonių gyvenimo ir darbo sąlygas, ginti laisvę dirbti ir uždirbti. Tam atliekame tyrimus, teikiame siūlymus valdžiai, užsiimame švietėjiška veikla. Indekse vertinama darbų kokybė, publikacijų skaičius ir vertė, veikla už Lietuvos ribų, reputacija ir kiti organizacijų darbo aspektai”, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

JAV Pensilvanijos universitetas, skirtingais pjūviais vertina daugiau kaip 7000 viešosios politikos institutų iš skirtingų šalių visame pasaulyje. Vertinamos tiek valstybinių remiamos, tiek privačiomis lėšomis išlaikomos organizacijos, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Savo nuomonę pateikia daugiau kaip 2500 akademikų, žurnalistų, viešosios politikos ekspertų, sprendimų priėmėjų.

Tai jau antras tarptautinis Lietuvos laisvosios rinkos instituto įvertinimas pastaruoju metu. Lietuviškas instituto parengtas ir išleistas ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą” lapkritį paskelbtas geriausiu projektu pasaulyje. Naujos kartos vadovėlis apdovanotas prestižiniu Templeton laisvės apdovanojimu ir 100 tūkst. JAV dolerių premija.

Apie Lietuvos laisvosios rinkos institutą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Instituto misija – įtvirtinti individo laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes, užsiima švietėjiška veikla.

Parašykite komentarą

Top