Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Olimpiadoje susitiko su pasaulio lyderiais

Olimpiadoje susitiko su pasaulio lyderiais

Prezidentė D. Grybauskaitė ir Slovakijos Prezidentas Andėjus Kiska. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos
Prezidentė D. Grybauskaitė ir Slovakijos Prezidentas Andėjus Kiska. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos

Vasaros olimpinėse žaidynėse Brazilijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė olimpiniame kaimelyje aplankė mūsų šalies sportininkus.

„Visa Lietuva didžiuojasi, kad esate tarp pajėgiausių planetos atletų. Garbingi, švarūs, kovingi Lietuvos olimpiečiai – pasirengę įrodyti, kad ir mažos valstybės sportininkai gali įveikti varžovus iš galingiausių valstybių. Jūs olimpiadą pasiekėte savo darbštumu ir meistriškumu.

Tai – ir puikių trenerių, sporto šakų federacijų, visų Jus palaikiusių žmonių nuopelnas“, – sakė šalies vadovė.

Pabendravusi su mūsų šalies atletais ir olimpinės delegacijos nariais, Prezidentė Lietuvos sportininkams padovanojo juodos duonos ir Turniškių medaus.

„Kai stosite į startą, visa širdimi būsime kartu su Jumis, linkėdami parodyti viską, ką galite. Kiekvienas Jūsų pasiekimas bus didžiausia dovana Jus mylinčiai, už Jus „sergančiai“ Lietuvai“, – sveikindama atletus sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad olimpiadoje kylanti mūsų valstybės vėliava ir skambantis himnas kas kartą pakylėja visą Lietuvą – tą akimirką jaučiame didelį pasididžiavimą ir savo olimpiečiais, ir savo šalimi.

Olimpiniame kaimelyje gyvena apie 17 tūkst. sportininkų ir jų trenerių. Čia veikia bankas, poliklinika, pramogų ir paslaugų centrai. Specialiai šioms žaidynėms pastatytame olimpiniame kaimelyje veikia ir didžiausia pasaulyje valgykla, kurioje kasdien pateikiama iki 60 tūkstančių įvairių patiekalų.

Prezidentė vizito Brazilijoje metu taip pat dalyvavo XXXI vasaros olimpinių žaidynių atidaryme, prieš kurį laikinai Brazilijos Prezidento pareigas einančio šalies viceprezidento priėmime bendravo su pasaulio valstybių vadovais.

Priėmimo metu Lietuvos vadovė bendravo su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Ki-moonu, Belgijos karališkąja pora ir Nyderlandų Karaliumi Willemu Alexanderiu, Liuksemburgo Didžiuoju Kunigaikščiu Henriu, Danijos sosto įpėdiniu Frederiku, Pasaulio sveikatos organizacijos generaline direktore Margaret Chan.

Apie europinius reikalus Prezidentė kalbėjosi su Prancūzijos vadovu Francois Hollande, Italijos Ministru Pirmininku Matteo Renzi, Slovakijos Prezidentu Andrejumi Kiska, Nyderlandų Ministru Pirmininku Mark Rutte bei Gruzijos Prezidentu Georgijum Margvelašvili.

Prezidentės spaudos tarnyba, www.verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top