Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Lietuvos savivaldybių seniūnai rinkosi Telšiuose

Lietuvos savivaldybių seniūnai rinkosi Telšiuose

Kasmet organizuojamas Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos (LSSA) narių atstovų suvažiavimas. Šiemet tai buvo VIII seniūnų sueiga, kuri įvyko Telšiuose – Lietuvos kultūros sostinėje 2016.

Į Telšius – Lietuvos kultūros sostinę 2016 – atvyko seniūnai net iš 60 skirtingų šalies rajonų. Telšių savivaldybės nuotr.
Į Telšius – Lietuvos kultūros sostinę 2016 – atvyko seniūnai net iš 60 skirtingų šalies rajonų. Telšių savivaldybės nuotr.

Telšių Žemaitės dramos teatre iškilmingai pradėtas suvažiavimo atidarymas. Susirinkusius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas ir vicemeras Kęstutis Gusarovas, Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas ir kiti svečiai.

Į Telšius – Lietuvos kultūros sostinę 2016 – atvyko seniūnai net iš 60 skirtingų šalies rajonų. „Džiaugiamės galėdami jus pakviesti pasidžiaugti ir pasigrožėti išpuoselėtomis Masčio ežero pakrantėmis, vienu iš septynių saugomų senamiesčių, aplankyti didingą Šv. Antano Paduviečio katedrą“, – susirinkusius sveikindamas sakė renginio vedėjas Telšių kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Linas Ulkštinas.

LSSA narių atstovų VIII suvažiavime koncertavo Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ (vadovė Rita Macijauskienė), dainavo Kęstutis Jablonskis.

Po iškilmingo atidarymo Telšių Žemaitės dramos teatre įvyko konferencija, kurios vedėjai buvo Gintas Jasiulionis ir Vytautas Slabys. Pristatytos ataskaitos, išrinktas naujasis LSSA prezidentas Kęstutis Vilkauskas, viceprezidentai, revizorius, paskirti asociacijos atstovai savivaldybėse.

Svečiai iš visos Lietuvos dalyvavo ekskursijoje po Telšių miestą, „Auksinio elnio dvare“ surengtas Lietuvos savivaldybių seniūnų sąskrydis.

„Mūsų komiteto veiklos dėmesio centre visą laiką buvo, yra ir bus seniūnijų statuso, seniūnų ir seniūnijų įgaliojimų, jų savarankiškumo ir santykių su kitomis institucijomis bei gyventojais, bendruomenėmis dalykai. Patobulintos Vietos savivaldos įstatymo nuostatos turėtų sustiprinti vietos savivaldą, nes išaugs seniūnijų ir vietos bendruomenių vaidmuo. Nuo kitų metų sausio 1 d. seniūnijos savivaldybių tarybų sprendimu galės turėti ne tik savivaldybės administracijos filialo, bet ir biudžetinės įstaigos statusą. Seniūnija bus savarankiškesnis juridinis vienetas, galės teikti viešąsias paslaugas. Nuo 2019–ųjų gali būti pakeista seniūnaičių rinkimų tvarka“, – kalbėjo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas V. Bukauskas.

www.verslaspolitika.lt ir www.lrs.lt inform.

Parašykite komentarą

Top