Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Lietuvos socialdemokratų partija išlieka populiariausia partija

Lietuvos socialdemokratų partija išlieka populiariausia partija

2016-07-13

Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija yra populiariausia šalyje nuo praėjusių rinkimų..
Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija yra populiariausia šalyje nuo praėjusių rinkimų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai”, naujienų portalo DELFI užsakymu, 2016 metų birželio 21-29 dienomis atliko visuomenės nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų.

Už socialdemokratus balsuotų 16,8 proc. apklaustų respondentų. Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija yra populiariausia šalyje nuo praėjusių rinkimų.

Tyrimas vyko visoje Lietuvos teritorijoje, iš viso 65 atrankiniuose taškuose, išdėstytuose taip, kad reprezentuotų visą šalies teritoriją. Tyrimo metu buvo apklausta 1002 respondentai. Tyrimo dalyvių pasiskirstymas proporcingas gyventojų skaičiui šalies regionuose.Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 procento.

Už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsuotų 12,2 proc. apklaustųjų. Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams balsus atiduotų 10,5 proc. žmonių. Darbo partijos bei „Tvarka ir teisingumas“ surinktų atitinkamai 7,6 ir 7,5 proc. balsų. Už Liberalų sąjūdį balsuotų 6,3 proc. respondentų.

Kaip rodo ankstesnių rinkimų patirtis, rinkėjų balsų pirkimas – vis dar išlieka problema ir meta šešėlį visai politinei sistemai, iššaukia rinkėjų nepasitikėjimą politikais.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmasis iš Lietuvos politinių partijų vadovų pasirašė ir prisijungė prie memorandumo dėl bendradarbiavimo kovojant su rinkėjų balsų pirkimu.

Memorandume pažymima, kad rinkėjų papirkinėjimas daro didelę žalą visuomenei, valstybei, jos demokratinėms vertybėms, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, diskredituoja rinkimus. Teigiama, kad rinkėjų papirkinėjimas didina šešėlinę ekonomiką ir korupcijos, nepotizmo riziką, stabdo valstybės ekonominę pažangą.

Memorandume užsibrėžta gerinti teisinę aplinką, šviesti visuomenę, mokyti kandidatus, partijų atstovus, skatinti visuomenės nepakantumą balsų pirkimui, užsiimti pažeidimų prevencija.

Po 2012 metų Seimo rinkimų ikiteisminio tyrimo institucijos teismams perdavė šešias baudžiamąsias bylas, po savivaldos rinkimų – šešiolika.

www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top