Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuvos sporto universitetui – naujas vadovas

Lietuvos sporto universitetui – naujas vadovas

Lietuvos sporto Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektoriumi penkerių metų kadencijai išrinktas Aberdyno (Škotija) universiteto mokslininkas, LSU Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros vadovas, biomedicinos mokslų daktaras Aivaras Ratkevičius.

Aivaras Ratkevičius.
Aivaras Ratkevičius.

A. Ratkevičius 1988 m. baigė Lietuvos sporto universitetą (tuometį LKKI), 1996 m. jam suteiktas biomedicinos mokslų daktaro laipsnis. 1993–2002 m. A. Ratkevičius dirbo moksliniu bendradarbiu Kopenhagos universiteto Panumo instituto Branduolinio magnetinio rezonanso tyrimų centre, 1998–2002 m.  – Metabolinės biochemijos asistuojančiu profesoriumi Medicininės biochemijos ir genetikos padalinyje, priklausančiame Kopenhagos universiteto Panumo institutui, 2002–2005 m. – lektoriumi Sanderlando universitete Didžiojoje Britanijoje.

Pastaraisiais metais A. Ratkevičius dirba Aberdyno universitete, taip pat vadovauja LSU Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedrai.

LSU rektorių penkerių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės viešo konkurso būdu renka, skiria į pareigas ir iš jų atleidžia Universiteto Taryba.

Pastarąsias dvi kadencijas iš eilės LSU rektoriaus pareigas ėjo habilituotas mokslų daktaras profesorius Albertas Skurvydas.

Lietuvos sporto universitetas yra išskirtinis specializuotas universitetas Baltijos šalyse, jau daugiau kaip aštuonis dešimtmečius vienijantis judesių ir sporto mokslą. Šiuo metu Universitete studijuoja daugiau kaip 2 000 studentų.

Parengta pagal ELTOS inform.

Parašykite komentarą

Top