Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuvos valdžios deficitas 2015 m. – mažiausias Europos Sąjungoje

Lietuvos valdžios deficitas 2015 m. – mažiausias Europos Sąjungoje

Balandžio 21 d. ,,Eurostatas“ paskelbė ES šalių, tarp jų ir Lietuvos, 2015 m. statistinius valdžios sektoriaus duomenis, kuriuose konstatuota, kad Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas pernai iš visų deficitą fiksavusių Europos Sąjungos  valstybių buvo mažiausias.

Trys ES narės pernai fiksavo perteklinius biudžetus: Liuksemburgas (1,2 proc. BVP), Vokietija (0,7 proc. BVP), Estija (0,4 proc. BVP).

Lietuvos valdžios deficitas taip pat mažiausias per šio rodiklio stebėjimo laikotarpį nuo nepriklausomybės atkūrimo ir sudarė tik 0,2 proc. BVP. Rengiant 2015 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą 2014 m. buvo numatyta, kad valdžios sektoriaus deficitas 2015 m. neviršys 1,2 proc. BVP.

„Toks išskirtinis rezultatas – tai ne tik statistika, rodanti sėkmingą ir efektyvų Vyriausybės darbą, tai ir labai konkretūs pinigai – apie 372 mln. eurų, kurių Lietuvai pernai nebereikėjo skolintis deficitui dengti. Kas lėmė šį rekordiškai mažą biudžeto deficitą? Pirmiausia, dėl efektyvesnio mokesčių administravimo gautos 0,2 proc. BVP dydžio papildomos pajamos, kita priežastis – perteklinis (0,3 proc. BVP), geresnis nei prognozuotasis savivaldybių biudžetų balansas ir svaresni nei prognozuoti „Indėlių ir investicijų draudimo“ ir socialinio draudimo fondų rezultatai“, – pažymėjo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Finansų ministerijos, ELTOS inform.

Parašykite komentarą

Top