Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Lietuvos vardas – tarp pažangiausių pasaulio šalių

Lietuvos vardas – tarp pažangiausių pasaulio šalių

crop_510x410_d1_dsc_0151Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino „Žinių ekonomikos įmonės 2015“ laureatus. Šiemet apdovanojimuose dalyvavo 100 pažangaus verslo ir mokslo atstovų.

Sveikindama susirinkusiuosius, valstybės vadovė pabrėžė, jog per artimiausią dešimtmetį šio tūkstantmečio vaikai patirs daugiau technologinio progreso, nei žmonija patyrė per pastaruosius penkiasdešimt metų. Pasak Prezidentės, tokia sparti technologijų kaita iš pagrindų keičia verslą, mokslą ir visuomenę, ne tik lemdama didelę pažangą, bet ir sukurdama naujų iššūkių.

„Lietuvos vardas vis garsiau skamba pažangių valstybių kontekste: turime sparčiausią internetą, Lietuvoje gaminamus lazerius naudoja inovatyviausios pasaulio įmonės, mūsų šalies startuoliai – geriausiųjų gretose, o čia kuriamos naujausios kartos technologijos jau naudojamos sudėtingiausioms onkologinėms ligoms gydyti. Jūs esate tie, kurie įgyvendina ambicingą mūsų šalies siekį – įtvirtinti Lietuvą kaip pažangią ekonomiką, kurioje kuriamas pasaulinio lygio mokslas, inovacijos ir verslas“, – sakė Prezidentė.

Šiemet buvo apdovanotos 5 įmonės. Už sparčią ir sėkmingą novatoriškų sprendimų ir unikalių idėjų plėtrą pasaulyje apdovanota pažangiausia aukštųjų technologijų sektoriaus bendrove pripažinta UAB „No Magic Europe“. Tyrimų padalinį, kuriame projektuojami inovatyvūs prietaisai apsaugančios sistemos, atidariusi UAB „ESEMDA“ laimėjo apdovanojimą pažangiausios paslaugų sektoriaus įmonės kategorijoje.

Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmone pripažinta UAB „Deeper“. Ši bendrovė sukūrė unikalų žvejams skirtą prietaisą, padedantį nustatyti žuvų buvimo vietą. Pažangiausia tradicinės pramonės įmone pripažinta AB „Achema“.

Ceremonijos metu taip pat buvo skirtas inovacijų švyturio apdovanojimas. Jis įteiktas Lietuvos aerokosmoso asociacijos direktoriui Vidmantui Tomkui. Šis žmogus apdovanotas už pažangių, inovatyvių, teikiančių socialinę ir ekonominę naudą Lietuvai veiklų kūrimą ir vystymą Lietuvoje. V. Tomkus svariai prisidėjo prie Lieutvos bendradarbiavimo su NASA ir Europos kosmoso agentūra.

Įmones vertino ir nugalėtojus rinko asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ nariai ir kiti ekspertai. Apdovanojimų iniciatyva skirta pagerbti pažangiausius ir inovatyviausius Lietuvos žinių ekonomikos verslus, paskatinti jaunas, sėkmingai veikiančias aukštųjų technologijų sektoriaus įmones ir ugdyti verslo, valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą.

Paulius KALMANTAS
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą

Top