Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ligoniams svarbios įstatymo pataisos

Ligoniams svarbios įstatymo pataisos

Birželio 29 d. Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas.

Įstatymo pataisos leis spręsti įsisenėjusią ilgų eilių poliklinikose ir ligoninėse problemą, nes gydytojų pagalbos ir modernių tyrimų pacientai yra verčiami laukti po kelis mėnesius.

Nemokamos paslaugos draustiems pacientams pas šeimos gydytoją turės būti suteikiamos per 7 dienas.

Įstatyme numatyta, kad nemokamos paslaugos draustiems pacientams pas šeimos gydytoją turės būti suteikiamos per 7 dienas, pas gydytojus specialistus – ne ilgiau kaip per 30 dienų. Brangūs tyrimai turės būti atliekami per 30 dienų, o planinės operacijos – per 60 dienų.

Taip pat įstatymu siūloma padėti gydymo įstaigoms efektyviau vykdyti veiklą sukuriant jų vertinimo sistemą – įvesti gydymo įstaigų reitingavimą, taikomą daugelyje kitų Europos šalių.

Šie siūlymai atitinka gerąją tarptautinę patirtį, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos bei Europos Sąjungos rekomendacijas.

Įstatymo pataisos – tik didelio darbo pradžia. Toliau reikės nemažai įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų, taip pat politikų, medikų, pacientų organizacijų atsakingumo ir sutarimo, kad visiems žmonėms svarbios problemos sprendimas judėtų į priekį.

Įstatymas įsigalios 2018 metų sausio 1 dieną.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top