Jūs esate
Pagrindinis > Politika >  M. Majauskas.Ką svarbu žinoti tėveliams? Jūsų vaikai augs saugesnėje aplinkoje

 M. Majauskas.Ką svarbu žinoti tėveliams? Jūsų vaikai augs saugesnėje aplinkoje

Mykolas Majauskas, tsajunga.lt
Mykolas Majauskas, tsajunga.lt

Visose Vilniaus mokyklose nuo rugsėjo pirmos įsigalioja nauja emocinio saugumo ir patyčių prevencijos tvarka, kuri apibrėžia, kas yra patyčios ir kaip privaloma į jas reaguoti.

Svarbu pabrėžti, jog už smurto prevenciją atsakingas tampa mokyklos direktorius. Ne socialinis darbuotojas, ne pedagogas, mokinio tėvai ar juo labiau smurtą patiriantis vaikas, bet mokyklos vadovas pagaliau atsakingas už saugią aplinką švietimo įstaigoje.

Lietuva jau daug metų pirmauja pagal vaikų patyčias ir paauglių savižudybes. Todėl sunku džiaugtis ar didžiuotis nauja tvarka. Greičiau tik apgailestauti ir atsiprašyti, jog aiškios patyčių prevencijos taisyklės ir dėmesys vaikų emociniam saugumui atsirado tik dabar.

Aktyvus tėvelių dalyvavimas mokyklos bendruomenėje ir reikalavimas, jog būtų griežtai laikomasi patvirtintos tvarkos yra svarbus.Savivaldybė jums padės – atliksime patyčių prevencijos mokymus mokyklose, skirsime papildomą finansavimą smurto prevencijų programoms, periodiškai atliksime anonimines apklausas mokyklose ir reikalausime, jog kiekvienas smurto atvejis būtų vertinamas labai atidžiai.

Ką svarbu žinoti mokiniams?Jūsų emocinis saugumas yra rimtas reikalas. Todėl savivaldybė papildomai rūpinsis, jog jaustumėtės saugūs ir būtumėte jautrūs vieni kitiems. Vaikai patiriantys patyčias turi žinoti, jog visuomet gali (ir turi) kreiptis į klasės vadovą, kuris privalės kiekvienu atveju reaguoti pagal patvirtintą tvarką.Besityčiojantys mokiniai turi žinoti, jog toks elgesys nėra priimtinas ir nebus toleruojamas.

Todėl labai svarbu kartu su bendraklasiais, mokytojais ir administracijos darbuotojais įsigilinti į geriausių Lietuvoje specialistų parengtą tvarką ir padiskutuoti, kad kiltų kuo mažiau abejonių kokio elgesio teks atsisakyti.Ką svarbu žinoti pedagogams ir vadovams?Jūs nebūsite palikti vieni spręsti įsisenėjusių problemų.

Netrukus prasidės specialistų parengti mokymai visų švietimo įstaigų vadovams, kurie padės geriau susipažinti su nauja patyčių prevencijos tvarka. Kiekvieną Vilniaus mokyklą kviesime dalyvauti bent vienoje smurto prevencijos programoje. Tam bus skiriami papildomi finansiniai ir žmogiškieji resursai.Ką darys savivaldybė?Kiekvienais metais atliks anonimines apklausas, kurios vertins vaikų emocinį saugumą.

Nors konkurencija – geras dalykas, specialistai sutaria, kad šiuo atveju to turėtume išvengti.Mūsų bendras tikslas – ne įstaigų konkurencija, kuri užtikrins saugesnę aplinką, bet vienodas standartas visose mokyklose – nulis tolerancijos smurtui. Todėl apklausų rezultatai kol kas viešinami nebus. Atsižvelgdami į rezultatus, griežtai vertinsime įstaigų vadovų darbą ir suteiksime mokykloms reikiamą pagalbą.

Ačiū Vaikų linijos specialistams padėjusiems parengti šią programą. Ačiū Specialios pedagoginės tarnybos specialistams, Psichologinės pedagoginės tarnybos specialistams, VŠĮ „Gelbėkit vaikus“ ir mero patarėjui Albertui Lakštauskui. Visi jie aktyviai prisidėjo prie to, kad ši tvarka būtų sėkmingai įgyvendinta ir mūsų visų vaikai jaustųsi saugūs.

Rūpestingų naujų mokslo metų linkėdamas.

Parašykite komentarą

Top