Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Marijampolėjė duris atvėrė pusiaukelės namai

Marijampolėjė duris atvėrė pusiaukelės namai

Gegužės 17 d. Marijampolėje iškilmingai atidaryti pusiaukelės namai, kurių svarbiausias tikslas – padėti motyvuotiems, nepriekaištingo elgesio nuteistiesiems sparčiau ir kokybiškiau integruotis į visuomenę.

„Į pusiaukelės namus turime žiūrėti kaip į pažangą – tai tarsi tarpinė stotelė tarp kalėjimo ir laisvės, tai namai, kur nuteistasis dar sykį galės apmąstyti, kokias klaidas jis padarė, įkvėpti laisvės oro ir nuspręsti, kokiu gyvenimo keliu jam eiti. Ar vėl po kelerių metų sugrįžti už spygliuotų tvorų, ar tapti doru valstybės piliečiu“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Tai tarsi tarpinė stotelė tarp kalėjimo ir laisvės.

„Pusiaukelės namuose, įsikūrusiuose šalia Marijampolės pataisos namų, gyvens iki 20 nuteistų vyrų, kurie jau artimiausiu metu gali būti lygtinai paleisti nuo bausmės prieš terminą. Jie galės gyventi visavertį gyvenimą: su laisvais žmonėmis drauge mokytis, dirbti, jiems bus taikoma intensyvi, individuali ir grupinė socialinė pagalba“, – pažymėjo J. Bernatonis.

Nuteistuosius, kurie gyvens šiuose pataisos namuose, atrinks pataisos namuose sudaryta speciali komisija. Pusiaukelės namuose negalės apsigyventi nuteisti už labai sunkius nusikaltimus ir kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija 10 metų, nuteisti už nusikaltimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, nuteisti už nusikaltimus, padarytus priklausius nusikalstamam susivienijimui arba nuteistieji, įtraukti į linkusiųjų pabėgti ar užpulti įskaitą.

Nuteistieji gyvens erdviuose kambariuose, prižiūrimi pusiaukelės namuose budinčių socialinių darbuotojų ir prižiūrėtojų. Pastatas ir teritorija bus stebima vaizdo kameromis.

Pusiaukelės namų steigimas dalinai finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, čia dirbsiantys pareigūnai apmokomi kolegų iš Norvegijos ir Lietuvos.

Lietuvoje kovo mėnesį atidaryti pirmieji pusiaukelės namai Alytuje, tokias įstaigas artimiausiu metu planuojama įrengti ir atidaryti Pravieniškėse ir Vilniuje.

Parengta pagal Teisingumo ministerijos inform., www.tm.lt

Parašykite komentarą

Top