Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Memorandumas: kova su rinkėjų papirkinėtojais stiprinama

Memorandumas: kova su rinkėjų papirkinėtojais stiprinama

Vidaus reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovai birželio 30 d. pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant su rinkėjų balsų pirkimu.

Iš kairės – ministrai J. Bernatonis, T. Žilinskas, VRK pirmininkas Z. Vaigauskas. www.vrm.lt nuotr.
Iš kairės – ministrai J. Bernatonis, T. Žilinskas, VRK pirmininkas Z. Vaigauskas. www.vrm.lt nuotr.

Pagrindinis šalių bendradarbiavimo tikslas – užtikrinti, kad rinkimai Lietuvoje vyktų skaidriai, demokratiškai ir sąžiningai.

Memorandumo tekste pažymima, kad rinkėjų papirkinėjimas daro didelę žalą visuomenei, valstybei, jos demokratinėms vertybėms, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, diskredituoja rinkimus, taip pat – kad rinkėjų papirkinėjimas didina šešėlinę ekonomiką ir korupcijos, nepotizmo riziką, stabdo valstybės ekonominę pažangą; iš piliečių atima teisę netrukdomai dalyvauti rinkimuose, o valstybės pareiga – užtikrinti, kad rinkimai būtų skaidrūs.

Memorandumo dalyviai, siekdami bendrų tikslų, susitaria skirti atsakingą asmenį ir reikalingus išteklius šioms funkcijoms atlikti: teisinio reglamentavimo tobulinimui, visuomenės nepakantumo rinkėjų papirkinėtojams skatinimui, kandidatų, politinių partijų, rinkimų organizatorių ir rinkėjų informavimui, teisės pažeidimų prevencijai.

Į šį memorandumą kviečiamos įsitraukti valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos Respublikos veikiančios politinės partijos.

Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos inform., www.vrm.lt

Parašykite komentarą

Top