Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ministras M. Sinkevičius: „Ūkio ministerija pasirengusi skirti didesnį dėmesį regionams“

Ministras M. Sinkevičius: „Ūkio ministerija pasirengusi skirti didesnį dėmesį regionams“

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius aptarti regioninės politikos plėtros klausimų  susitiko su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais. Susitikime akcentuotas Ūkio ministerijos vaidmuo skatinant tolygų regionų vystymąsi.

„Turime užtikrinti, kad šalies vystymasis vyktų tolygiai, todėl Ūkio ministerija yra pasirengusi skirti didesnį dėmesį regionams“, – sakė ministras M. Sinkevičius.

Ministro teigimu, verslumas, inovacijos, tiesioginės užsienio investicijos bei reikalingų žmogiškųjų išteklių prognozė – tai Ūkio ministerijos kuruojamos sritys, kurios šiandien būtinos regioninei politikai stiprinti.

Ūkio ministras M. Sinkevičius pažymėjo, kad praėjusį Europos Sąjungos struktūrinių fondų laikotarpį parama šalyje daugiausia buvo skirta miestų ir miestelių infrastruktūrai gerinti, tačiau iš dalies buvo pamirštas žmogiškasis potencialas.

„Ruošiantis laikotarpiui, kai nuo 2020 m. sumažės Europos investicijos, regionų vystymosi reikia siekti atsižvelgiant į socioekonominį aspektą – investicijų pritraukimą ir verslumo regionuose skatinimą. Taip būtų didinamas vietos žmonių užimtumas ir socialinė gerovė“, – pažymėjo ministras.

Tam, pasak ūkio ministro, turi būti skiriamas ne tik centrinės valdžios dėmesys, bet ir į sprendimų priėmimo procesą įtraukiamos vietos bendruomenės. „Kiekvienas regionas yra savaip unikalus, todėl pasitelkdami vietos gyventojus, verslą ir mokslą kartu galime prognozuoti, kokių priemonių imtis, kad jas įgyvendindami skatintume tolesnį vystymąsi“, – sakė M. Sinkevičius.

Savivaldybių asociacijos atstovai pažymėjo, kad Ūkio ministerijos parama savivaldybėms yra svarbi, todėl didesnis įsitraukimas būtinas.

www.verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top