Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Nauja JAV rotacinių pajėgų pamaina

Nauja JAV rotacinių pajėgų pamaina

Šią savaitę į Lietuvą atvyksta nauja Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų pamaina. Birželio 23 d. į Gaižiūnų geležinkelio stotį jau atvyko naujosios JAV rotacinių pajėgų pamainos sunkioji technika: šarvuotosios pėstininkų kovos mašinos „Bradley“, tankai „Abrams“.

Į Gaižiūnų geležinkelio stotį atvykusi JAV karinė technika. Pauliaus Čilinsko nuotr./www.kam.lt
Į Gaižiūnų geležinkelio stotį atvykusi JAV karinė technika. Pauliaus Čilinsko nuotr./www.kam.lt

Lietuvoje trijų mėnesių rotacijai atvyksta kariai iš JAV 369 brigados. Jie treniruosis kartu su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais nuo birželio 30 dienos.

JAV kariai rotacijos metu vykdo savo padalinio karių individualų, specialistų ir skyriaus rengimą, kartu su Lietuvos kariais dalyvauja bendrose kovinio rengimo pratybose.

JAV Sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 metų pavasario, kaip dalis JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija, kuriai vadovauja JAV sausumos pajėgų Europoje štabas, JAV rodo savo įsipareigojimą ir bendrą sąveiką NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą regione.

Lietuva atvyksiantiems sąjungininkų kariams teikia visą reikalingą priimančios šalies paramą: užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą ir kitą reikalingą logistinę paramą.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top