Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Nauja niša verslui – šviežių vaisių kokteiliai

Nauja niša verslui – šviežių vaisių kokteiliai

Danguolė Avižiuvienė.
Danguolė Avižiuvienė.

Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė AVIŽIUVIENĖ verslininkams siūlo dar nepakankamai išnaudojamą, bet gana perspektyvią nišą – spausti šviežių vaisių, daržovių, uogų sultis ir ruošti jų kokteilius.

Kavinių ir kitų viešojo maitinimo įmonių lankytojams vertėtų pasiūlyti ne tik kavos ir arbatos, bet ir šviežių vaisių, uogų, daržovių sulčių ar jų kokteilių.

Išsispausti sulčių iš vaisių ir daržovių, pagardinus jas kokiomis nors mėgstamomis prieskoninėmis žolelėmis, ir atsigaivinti kokteiliais verta ir namuose – juk šiuolaikinės sulčiaspaudės spaudžia ir žoleles, ir riešutus, ir ką tik nori… Vasarą šviežios sultys ar jų kokteiliai kuo puikiausiai gali išvalyti mūsų organizmą ir praturtinti jį natūraliais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.

sultVaisių, daržovių ir uogų sulčių kokteiliai – tikra multivitaminų karalystė. Jie vartojami ne tik profilaktiškai, bet ir gydant įvairias ligas. Juk kiekvienos sultys turtingos mikroelementų, jose gausu mineralų.

Vienas iš patarimų – maišyti saldžias ir rūgščias sultis, pavyzdžiui, – vynuogių ir greipfrutų, santykiu 2:1.

Vis dėlto nevertėtų pamiršti, kad citrusinių vaisių sultys gali sukelti alergiją. Alergiškiems žmonėms siūloma rinktis vadinamuosius ,,vaikiškus“ sulčių mišinius – morkų ir obuolių, moliūgų ir kriaušių.

Galima suplakti puikaus skonio ir tuo pačiu naudingus sveikatai vaisių ir daržovių kokteilius. Išimtis yra pomidorų sultys, kurių nederėtų maišyti su vaisių sultimis.

Patys paprasčiausi, bet skaniausi sulčių mišiniai – iš tų pačių vaisių ir uogų, tik skirtingų rūšių. Pavyzdžiui, – raudonų ir geltonų obuolių, mėlynų ir žalių vynuogių, raudonųjų ir juodųjų serbentų. Juose vieni vaisiai ,,nepermuša“ kitų, o suformuoja tobulą skonį. Šiuo atveju taipogi geriausiai dera vitaminai ir mineralinės medžiagos.

Iš visų daržovių sulčių geriausiu mišinio pagrindu gali būti morkų sultys. Jos pasaldins kartoką kitų daržovių skonį ir pagerins virškinimą.

Agurkų ir salierų sultys idealiai tinka su obuolių sultimis.

Valgomasis šaukštas citrinų sulčių bet kokiam jūsų pasiruoštam mišiniui suteiks vitamino C dozę.

Obuolių sultys yra universalios, todėl jos dažniausiai naudojamos kaip sulčių mišinių pagrindas. Obuolių sultis galima derinti su vynuogių, slyvų, kriaušių, abrikosų ir įvairių uogų sultimis.

Jus tikrai maloniai nustebins kokteilis iš braškių, šermukšnių, juodųjų serbentų ir kriaušių sulčių.

Danguolės Avižiuvienės mėgstamiausias kokteilis – iš obuolių, bananų, greipfrutų.

Svarbu vartoti ką tik išspaustas sultis ir ką tik pagamintus kokteilius.

,,Verslas ir politika“, 2013 m. gegužė, Nr. 5 (42)

Parašykite komentarą

Top