Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Naujieji traukiniai Vilnius–Klaipėda: ekologija, modernumas, patogumas

Naujieji traukiniai Vilnius–Klaipėda: ekologija, modernumas, patogumas

Vasario mėnesį pristačius naująjį traukinį „Pesa 730 ML“ ir atlikus visus reikalingus bandymus, birželio 9-ąją į Klaipėdą išriedėjo pirmasis traukinys. Ekologija, modernumas ir išskirtinis patogumas yra pagrindiniai aspektai, būdingi naujiesiems traukiniams.

www.sumin.lt nuotr.
www.sumin.lt nuotr.

„Traukiniai yra žemagrindžiai, pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, su ergonomiškomis sėdynėmis ir klimato kontrolės sistema valdomais oro kondicionieriais. Tai draugiškas aplinkai transportas. Svarbu ir tai, kad naujieji traukiniai yra ne tik ekologiškesni už šiame maršrute naudojamus šilumvežius, bet ir padėsiantys sutaupyti apie 900 tūkstančių litrų kuro per metus“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Naujasis dyzelinis traukinys, kuriame telpa 150 keleivių, nustebins savo pirmąja ir antrąja klasėmis.

Pirmos klasės keleiviai galės džiaugtis itin patogiomis ir erdviomis odinėmis sėdynėmis bei nemokamų užkandžių ir gėrimų pasiūla.

Antroje klasėje keleivių patogumui sumontuotos patogios sėdimosios vietos su talpiomis erdvėmis bagažui, taip pat kavos aparatas su skirtingų kavos rūšių pasiūla. Čia bus siūloma nemokamai pasivaišinti sultimis ir mineraliniu vandeniu.

Įmontuoti LCD ekranai, kuriuose bus galima stebėti traukinio greitį, temperatūrą, vietą maršrute.

Keleivių patogumui įmontuoti LCD ekranai, kuriuose bus galima stebėti traukinio greitį, temperatūrą, vietą maršrute bei kitą aktualią informaciją. Traukiniuose taip pat veiks bevielis interneto ryšys.

Pasirinkus važiuoti greituoju traukiniu maršrutu Vilnius–Klaipėda antrąja klase, kelionės bilietas kainuos 14,50 eurų. Pirmos klasės keleiviams – 17 eurų. Nusprendusiesiems vykti ekspreso traukiniu, kelionės bilietas antrąja klase kainuos 16 eurų, pirmąja – 19 .

Maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius kasmet vežama apie 0,5 mln. keleivių. Ekspreso traukiniu pajūrį iš sostinės keleiviai šiuo metu gali pasiekti per 3 val. 45 minutes.

Iki rudens į Lietuvą bus pristatyti visi 7 modernūs Lenkijoje pagaminti traukiniai „Pesa 730ML“.

Susisiekimo ministerijos inform., www.sumin.lt

Parašykite komentarą

Top