Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Naujovė – galimybė įslaptinti tiekėjo tapatybę

Naujovė – galimybė įslaptinti tiekėjo tapatybę

Tiekėjams suteikta įstatymo galimybė aktyviau ginti interesus santykiuose su prekybininkais.

Didžiausia įstatymo naujovė – galimybė įslaptinti tiekėjo tapatybę.

Konkurencijos taryba primena, kad nuo gegužės 1 d. įsigaliojo nauja Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (toliau – įstatymas, MPĮNVDĮ) redakcija. Didžiausia įstatymo naujovė – galimybė įslaptinti tiekėjo tapatybę.

Konkurencijos taryba, vadovaudamasi MPĮNVDĮ kasmet rengia įstatymo stebėsenos pažymą.

Apibendrinus ketverių metų apklausų duomenis, KT iniciatyva buvo pasiūlyti ir įsigaliojo šie įstatymo pakeitimai:

– maisto prekių ir gėrimų tiekėjai įgyja teisę pateikti Konkurencijos tarybai skundą dėl nesąžiningų didžiųjų prekybos tinklų veiksmų ir prašyti neatskleisti besikreipusiojo tapatybės;

– draudžiama sieti prekių kainas ir tiekimo sąlygas su tiekėjo taikomomis prekių kainomis ir tiekimo sąlygomis tretiesiems asmenims;

– įstatymo stebėsenos pažyma bus teikiama kas dvejus metus, o tai sumažins administracinę naštą ir tiekėjams, ir mažmeninės prekybos įmonėms.

Maisto prekių ir gėrimų tiekėjai įgyja teisę pateikti Konkurencijos tarybai skundą dėl nesąžiningų didžiųjų prekybos tinklų veiksmų ir prašyti neatskleisti besikreipusiojo tapatybės.

„Kviečiame tiekėjus aktyviai naudotis nauja įstatymo galimybe anonimiškai pateikti skundą ir drąsiai ginti savo interesus santykiuose su mažmeninės prekybos įmonėmis. Tikimės, kad įstatymo pataisos užtikrins geresnę tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyrą ir skatins veiksmingą konkurenciją“, –  sakė Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top