Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Nerimas dėl situacijos Turkijoje

Nerimas dėl situacijos Turkijoje

www.VerslasPolitika.lt inf.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį grupė Turkijos kariškių bandė įvykdyti karinį perversmą.Turkijos parlamentas po neįvykusio perversmo renkasi į neeilinį posėdį. Žuvusiųjų skaičius išaugo iki 90, sužeista – 1 154 žmonės, suimta 1 563 sukilėliai.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienio naktį išsakė nerimą dėl situacijos Turkijoje, kur kariškiai paskelbė apie valdžios perėmimą.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Turkijos Prezidentui Recepui Tayyipui Erdoğanui dėl daugybės aukų, žuvusių per bandymą įvykdyti valstybinį perversmą.

Pasak Prezidentės, Turkijos žmonės įrodė, kad neleis karine jėga paminti demokratiškai išreikštos jų valios ir konstitucinės santvarkos.

Lietuvos vadovė pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems, o sužeistiesiems palinkėjo sveikatos ir spartaus gijimo. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad šiuo sudėtingu momentu labai svarbi visos Turkijos tautos vienybė ir susitelkimas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija su dideliu susirūpinimu stebi situaciją Turkijoje, reiškia paramą demokratiškai išrinktai Turkijos vyriausybei bei šalies institucijoms ir ragina visas puses užtikrinti konstitucinę tvarką šalyje bei civilių piliečių saugumą.

Lietuvos ambasados Turkijoje duomenimis, karinėmis transporto priemonėmis buvo užblokuoti abu tiltai Stambule per Bosforo sąsiaurį.

Blokuojami kai kurie pagrindiniai Turkijos keliai, gauta daug pranešimų apie šaudymus ir sprogimus Ankaros ir Stambulo miestuose, virš kurių skraido kariniai naikintuvai, svarbiausieji šalies oro uostai vis dar uždaryti (Stambulo Ataturk oro uosto darbą planuojama atnaujinti šeštadienio ryte), apšaudytas šalies parlamentas, bandyta užimti nacionalinio transliuotojo bei privačių žiniasklaidos grupių patalpas.

Užsienio reikalų ministerija Lietuvos piliečiams URM rekomenduoja artimiausiu metu susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Turkiją.

„Jei vis tiek planuojate skristi, atidžiai stebėkite saugumo situaciją vietoje ir palaikykite ryšį su savo kelionių operatoriumi ar aviakompanija. Šiuo metu Turkijoje esančius Lietuvos piliečius raginame pasirinkti saugią buvimo vietą, vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Turkijoje esantys LR piliečiai pagalbos gali kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 706 5 2444. Taip pat prašoma Turkijoje esančių LR piliečių vadovautis vietos valdžios institucijų rekomendacijomis ir nurodymais.

Užsienio reikalų ministerija toliau atidžiai stebi situaciją ir yra pasirengusi tinkamai.

Parašykite komentarą

Top