Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Nesaugi Baltarusijos atominė elektrinė – visos Europos rūpestis

Nesaugi Baltarusijos atominė elektrinė – visos Europos rūpestis

Birželio 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisare Elžbieta Bienkowska, atsakinga už vidaus rinką.

Komisarė aktyviai prisidėjo rengiant Europos Komisijos Komunikatą dėl ES šalių atsako hibridinėms grėsmėms. Jame viena iš grėsmių Europos saugumui nurodomi branduolinės saugos pažeidimai ES kaimynystėje.

LR Prezidentos kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr./ www.lrp.lt
LR Prezidento kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr./www.lrp.lt

Šalies vadovės teigimu, tarptautinių saugumo standartų neatitinkanti Baltarusijos atominė elektrinė kelia didžiulę grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Todėl labai svarbu, kad Europos Komisija išgirdo Lietuvos susirūpinimą, o branduolinės saugos užtikrinimas tapo visos Europos tikslu.

Baltarusijos atominė elektrinė kelia didžiulę grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai.

Baltarusija iki šiol nėra pateikusi informacijos apie atominei jėgainei taikomus saugumo reikalavimus, poveikio aplinkai vertinimą ir saugumo testų įgyvendinimą, neįsileidžia Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) stebėtojų. Vieninga ir principinga Europos Sąjungos pozicija yra būtina, siekiant, kad Baltarusija išsklaidytų abejones dėl statomos atominės jėgainės saugumo.

Susitikime taip pat buvo aptarta, kaip stiprinti ES šalių atsparumą informacinėms ir kibernetinėms atakoms, užkirsti kelią radikalizmo plitimui ir neapykantos kurstymui, skatinti ES ir NATO bendradarbiavimą atremiant hibridines grėsmes. Lietuva jau prisideda prie bendro ES šalių atsako hibridinėms grėsmėms. Mūsų šalies iniciatyva parengtas ir įgyvendinamas ES strateginės komunikacijos veiksmų planas, padedantis kovoti su skleidžiama dezinformacija, demaskuoti melą, stiprinti alternatyvius informacijos šaltinius. Lietuva taip pat palaiko ES planus kurti kompetencijos centrą kovai su hibridinėmis grėsmėmis.

Prezidentė su Europos Komisare taip pat kalbėjosi apie ES paslaugų ir skaitmeninės rinkų stiprinimą bei aptarė Europos Komisijos ekonomines ir socialines rekomendacijas Lietuvai. Europos Komisija Lietuvos pažangą skatinant ekonomikos augimą vertina kaip ribotą. Lietuva raginama įgyvendinti aukštojo mokslo ir inovacijų politikos reformas, keisti pasenusį darbo rinkos reglamentavimą, tobulinti mokesčių surinkimo sistemą, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį.

Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top