Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Niujorke – apie iššūkius tarptautinei bendruomenei

Niujorke – apie iššūkius tarptautinei bendruomenei

Niujorke viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 28 dieną susitiko su Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 70-osios sesijos pirmininku Mogensu Lykketoftu, JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotoju politiniams reikalams Tayé-Brooku Zerihounu ir JT Sekretoriato Politinių reikalų departamento Europos padalinio vadovu Leventu Bilmanu.

Susitikimuose aptarti JT siekiai stiprinti tarptautinę taiką ir saugumą, agresijos prieš Ukrainą klausimas, kova su terorizmu, migracijos, JT reformos ir naujojo JT Generalinio Sekretoriaus rinkimų klausimai.

Ministras padėkojo JT Generalinės Asamblėjos sesijos pirmininkui už jo asmeninį indelį siekiant efektyvesnės ir skaidresnės JT veiklos ir Generalinio Sekretoriaus rinkimų proceso.

„Tebesitęsiantys konfliktai visame pasaulyje, įskaitant agresiją prieš Europos šalių suverenitetą ir teritorinį vientisumą, primena, kad visai tarptautinei bendruomenei reikia skirti daugiau pastangų siekiant konfliktų prevencijos ir realaus jų sprendimo. Todėl Lietuva labai vertina jūsų didelį darbą siekiant efektyvesnio ir skaidresnio JT veikimo“, – sakė L. Linkevičius.

Susitikimuose Jungtinėse Tautose ministras taip pat pažymėjo tarptautinės bendruomenės atsakomybę ieškant sprendimų, kurie galėtų užkirsti kelią konfliktams, ekstremizmo ir terorizmo plitimui, žmogaus teisių pažeidimams, rasti būdų migracijos problemoms spręsti.

„Turime bendromis pastangomis siekti, kad tarptautiniuose santykiuose vis labiau įsitvirtintų pagarbos žmogaus teisėms, demokratijai ir valstybių lygiateisiškumui principai“, – sakė ministras.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos inform., www.urm.lt

Parašykite komentarą

Top