Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Norvegija – pagrindinė Lietuvos partnerė stiprinant energetinį saugumą

Norvegija – pagrindinė Lietuvos partnerė stiprinant energetinį saugumą

Norvegijoje su darbo vizitu besilankantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Norvegijos įmonės „Hoegh LNG“ vadovais: valdybos pirmininku Mortenu Hoeghu ir prezidentu Sveinungu Stohle. Ši kompanija yra pagrindinė laivo-dujovežio „Independence“ savininkė ir operatorė.

„Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas garantavo Lietuvos ir kitų Baltijos šalių energetinį saugumą. Šiuo metu didžiausias Norvegijos ir Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo projektas – „Klaipėdos naftos“ ir „Höegh LNG“ terminalas – nuo pat pradžių veikia patikimai“, – sakė premjeras A. Butkevičius, pridurdamas, kad Lietuva labai vertina šių bendrovių partnerystę ir tikisi, kad jos ir ateityje toliau glaudžiai bendradarbiaus. Pasak Vyriausybės vadovo, terminalo regioninė svarba dar labiau išaugs, kai Baltijos šalys sujungs dujotiekius su Lenkija ir Suomija.

M. Hoeghas akcentavo, kad kompanija didžiuojasi bendradarbiavimu su Lietuva ir bendra sėkmės istorija.

Premjeras pažymėjo, kad Šiuo metu „Klaipėdos nafta“ įgyvendina suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) antžeminės paskirstymo stoties projektą Klaipėdos uoste. Pasak Ministro Pirmininko, Lietuvos Vyriausybė palaiko idėją toliau plėtoti vadinamąsias mažos apimties SGD paslaugas – dujų perkrovimą ir paskirstymą žemyninėje dalyje bei jūroje.

Ministras Pirmininkas taip pat pakvietė „Hoegh LNG“ kompaniją dalyvauti Klaipėdos universitete steigiamo SGD klasterio projektuose.

Tolesnį bendradarbiavimą energetikos srityje premjeras A. Butkevičius aptarė ir susitikęs su kompanijos „Statoil“ kompanijos viceprezidentu Jensu Oklandu.

„Lietuvai svarbi partnerystė su „Statoil“ siekiant užtikrinti dujų tiekimo šaltinių įvairovę ir aprūpinimo energetiniais ištekliais saugumą. Šiemet per Klaipėdos terminalą Lietuva importuos daugiau kaip pusę visų reikalingų dujų kiekio“,– sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

„Mūsų verslas pagrįstas ilgalaikio bendradarbiavimo principais. – kalbėjo „Statoil“ viceprezidentas. – Puiku, kaip jūs išplėtojote SGD idėją ir kokų pasiekėte rezultatų“.

Pabrėždamas sėkmingą partnerystę su „Statoil“, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius paminėjo šiemet vasario mėnesį pasirašytą atnaujintą tiekimo sutartį tarp „Lietuvos energijai“ priklausančios dujų prekybos bendrovė LITGAS ir „Statoil“ kompanijos. Sutarties pakeitimai padės daugiau nei trečdaliu sumažinti Klaipėdos terminalo išlaikymo sąnaudas, o kartu ir ženkliai atpiginti energijos kainas vartotojams.

Susitikimuose taip pat dalyvavo energetikos ministras Rokas Masiulis, „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Mantas Bartuška ir „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas.

LR Vyriausybės, BNS spaudos centro inform.  

Parašykite komentarą

Top