Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės investicijos – Lietuvai

Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės investicijos – Lietuvai

Europos Sąjunga, Islandijos Respublika, Lichtenšteino Kunigaikštystė ir Norvegijos Karalystė pasirašė susitarimus dėl naujojo 2014–2021 m. laikotarpio Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo.

Pagal minėtus susitarimus Lietuvai  skirta 56,2 mln. eurų – pagal EEE finansinį mechanizmą ir 61,4 mln. eurų – pagal Norvegijos finansinį mechanizmą.

Numatomos sritys, į kurias galės būti investuojamos lėšos, – inovacijos, moksliniai tyrimai, švietimas ir konkurencingumas, socialinė įtrauktis, jaunimo užimtumo didinimas, skurdo mažinimas, aplinkos apsauga, energetika, kultūra, pilietinė visuomenė, geras valdymas, teisingumo ir vidaus reikalai.

Gegužės pabaigoje atsakingos šalių donorių institucijos paskelbs naujojo laikotarpio mechanizmų įgyvendinimo reglamentų projektus, būsimų dvišalių derybų su šalimis gavėjomis grafiką dėl Susitarimų memorandumų sudarymo ir investavimo krypčių detalias gaires.

Dvišalėse derybose, atsižvelgiant į Lietuvos poreikius, kitas investicijas ir bendradarbiavimo su šalimis donorėmis galimybes, bus nustatytos finansavimo sritys Lietuvoje. Derybas koordinuos Finansų ministerija, konsultuodamasi dėl investavimo sričių ir mechanizmų įgyvendinimo modelio su kitomis Lietuvos valstybės institucijomis, ekonominiais ir socialiniais partneriais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Sudarius Susitarimų memorandumus, paskirtos institucijos parengs programas sutartose investavimo srityse. Šalims donorėms patvirtinus programas, prasidės projektų atranka ir jų įgyvendinimas.

Per 2014–2021 metus 15 ES valstybių iš viso bus skirta 2,8 mlrd. eurų EEE ir Norvegijos investicijų. Susitarimais dėl finansinių mechanizmų įgyvendinimo bus toliau mažinami ekonominiai ir socialiniai EEE valstybių skirtumai bei stiprinamas bendradarbiavimas su šalimis donorėmis.

Parengta pagal Finansų ministerijos inform., www.finmin.lt

Parašykite komentarą

Top