Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Numatoma skatinti Lietuvos ir Kubos politinį dialogą

Numatoma skatinti Lietuvos ir Kubos politinį dialogą

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodríguezas Parrilla pasirašė susitarimo memorandumą dėl dvišalių konsultacijų mechanizmo įsteigimo.

Susitarimu numatoma skatinti Lietuvos ir Kubos politinį dialogą ir abipusį bendradarbiavimą. Abi šalys pagal poreikį rengs konsultacijas dvišaliams, regioniniams ir daugiašaliams klausimams aptarti.

Susitikimo metu Lietuvos diplomatijos vadovas Kubos kolegai pristatė Lietuvos ekonomikos galimybes, pasiūlė stiprinti bendradarbiavimą kultūros srityje bei skatinti studentų mainus. L. Linkevičius pakvietė Kubos diplomatijos vadovą apsilankyti Lietuvoje, o pastarasis – Lietuvos užsienio reikalų ministrą – Kuboje.

L. Linkevičius pakvietė Kubos diplomatijos vadovą apsilankyti Lietuvoje, o pastarasis – Lietuvos užsienio reikalų ministrą – Kuboje.

Susitikimo metu aptarti Kubos ir Europos Sąjungos bei Kubos ir JAV santykiai.

L. Linkevičius susitiko su Etiopijos užsienio ministru Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, su kuriuo aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas bei veiksmus dvišaliams santykiams stiprinti. L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota oficialių, verslo bei žmogiškųjų ryšių su Etiopija plėtra ir pakvietė Etiopijos užsienio reikalų ministrą apsilankyti Lietuvoje.

Ministrai aptarė Afrikos ir Europos iššūkius, tarp jų – neteisėtos migracijos keliamas problemas.

Etiopijos ministras pristatė savo kandidatūrą į Pasaulio sveikatos organizacijos generalinio direktoriaus postą ir paprašė Lietuvos paramos.

Užsienio reikalų ministerijos inf.

Parašykite komentarą

Top