Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Nuo liepos dar sumažės elektros tarifai gyventojams

Nuo liepos dar sumažės elektros tarifai gyventojams

www.enmin.lt nuotr.
www.enmin.lt nuotr.

Nuo liepos 1 d. įsigalios nauji tarifai privatiems elektros vartotojams. Privatūs bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientai už elektrą mokės vidutiniškai 5,5 proc. mažiau nei pirmąjį pusmetį.

Ggegužės 30 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino naujas elektros energijos kainas privatiems ESO klientams. Naujos kainos įsigalios nuo šių metų liepos 1 dienos. Standartinis vienos laiko zonos tarifas, kurį yra pasirinkę daugiau nei du trečdaliai ESO klientų, bus 12 centų už kWh – tai 5,5 proc. mažiau nei pirmąjį šių metų pusmetį. Šiuo metu sunaudota elektros kilovatvalandė kainuoja 12,7 cento.

Per metus elektra bus atpigusi vidutiniškai 7 proc.

„Per metus elektra bus atpigusi vidutiniškai 7 proc., o skaičiuojant nuo 2013 metų – jau daugiau nei 17 proc. Elektra pigiau kainavo tik 2009 metais. Šiemet didžiausią įtaką rinkai darė pradėjusios veikti elektros jungtys su Lenkija ir Švedija „LitPol Link“ ir „NordBalt“. Kaip ir prognozavome, dėl šių jungčių sumažėjo didmeninė elektros kaina rinkoje, tad mažėja ir elektros kainos gyventojams bei verslui“, – teigė energetikos ministras Rokas Masiulis.

Standartinį dviejų laiko zonų tarifą pasirinkę žmonės nuo liepos mokės 13 centų (dienos metu darbo dienomis) ir 9,6 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais) – atitinkamai 6,5 proc. ir 3 proc. mažiau nei pirmąjį pusmetį. Vienos laiko zonos planą pasirinkę ir elektrines virykles naudojantys gyventojai mokės 11,9 cento už kWh – 5,6 proc. mažiau nei metų pradžioje.

Pasak energetikos ministro, panašiai kaip ir dujų sektoriuje, dėl didesnės galimybės rinktis elektros vartotojai sutaupo pinigų. Mažėjantys tarifai taip pat patvirtinta, kad sprendimas atsisakyti kvotų brangiau elektrą gaminančioms termofikacinėms elektrinėms buvo priimtas tinkamu laiku.

Parengta pagal Energetikos ministerijos inform., www.enmin.lt

Parašykite komentarą

Top