Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Nuo liepos – mažesnės dujų ir elektros kainos Lietuvos gyventojams

Nuo liepos – mažesnės dujų ir elektros kainos Lietuvos gyventojams

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, nuo liepos turėtų mažėti dujų ir elektros kainos Lietuvos gyventojams.

Šiemet įvykusios sėkmingos derybos su Norvegijos kompanija „Statoil“ dėl gamtinių dujų kainos, palankiomis sąlygomis sudaryti kiti dujų pirkimo rinkoje kontraktai, pradėtos eksploatuoti elektros jungtys su Švedija ir Lenkija leidžia toliau mažinti energijos kainas Lietuvos vartotojams.

Gyventojams, gamtines dujas vartojantiems maisto ruošimui (vadinamajai 1-ajai grupei), tarifas nuo liepos 1 d. turėtų mažėti apie 8 procentus.


„Noriu informuoti, jog pasiektą naudą atiduodame vartotojams. Kaip ir žadėjome, įvertinus kainų dinamiką, nuo liepos mėnesio mažės dujų ir elektros kainos Lietuvos gyventojams. Skaičiuojama, kad gyventojams, gamtines dujas vartojantiems maisto ruošimui (vadinamajai 1-ajai grupei), tarifas nuo liepos 1 d. turėtų mažėti apie 8 procentus, o dujas vartojantiems būsto šildymui (2–3 grupėms) – apie 14–15 procentų“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak premjero, jau dabar galima pažadėti, kad nuo liepos 1 d. sumažės ir elektros kaina.

„Dar skaičiuojama, kokio dydžio mažėjimas yra galimas, tad konkrečių procentų šiandien dar nenoriu nurodyti. Tačiau galiu pasakyti, jog kaina tikrai mažės, nes laiku sugebėta persiderėti dėl suskystintųjų gamtinių dujų tiekimo sutarties su „Statoil“. Tai leido daugiau nei 30 procentų sumažinti SGD terminalo išlaikymo sąnaudas, kurios yra įtraukiamos į saugumo dedamąją elektros ir dujų tarifuose. Labai palankiomis sąlygomis (mažesne nei „Gazprom“ pasiūlyta kaina) įsigytos gamtinės dujos SGD rinkoje leis apie 15 procentų sumažinti vidutinę dujų importo kainą, o pradėtos eksploatuoti naujos elektros jungtys su Švedija ir Lenkija sumažino importuojamos elektros energijos kainas“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Galutinius elektros ir dujų tarifus gyventojams iki ggegužės pabaigos turės patvirtinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos inform., www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top