Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Nusiskundimai dėl nesąžiningų žemėtvarkininkų verčia keisti Nacionalinės žemės tarnybos veiklą

Nusiskundimai dėl nesąžiningų žemėtvarkininkų verčia keisti Nacionalinės žemės tarnybos veiklą

Nusiskundimai dėl nesąžiningų žemėtvarkininkų verčia keisti Nacionalinės žemės tarnybos veiklą

 

2016 -07-05

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis siūlo Žemės įstatyme numatyti pakeitimus, kuriais būtų naujai reglamentuojama NŽT veikla, atskaitomybė ir atsakomybė. Anot jo, šiandien Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) susiduria su bene dažniausiais korupcijos ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejais.

Pasak Seimo pirmininko pavaduotojo, dabar NŽT tapo ir vykdytoja, ir save kontroliuojanti institucija, kas ir kiša koją skaidrumui. Be to, darbai vykdomi labai lėtai. Pavyzdžiui, šiandien yra apie 3000 nuosavybės teise valstybei priklausančių objektų, kurių negalima privatizuoti dėl vis dar nesutvarkytų šalia esančių sklypų. Visos šios problemos padiktavo poreikį keisti Žemės įstatymą.

Siekdamas bent kiek šį procesą pažaboti parlamentaras siūlo NŽT skyrius rajonuose prijungti prie savivaldybių administracijų, panašiai kaip buvo anksčiau, o centrinei būstinei pavesti tų skyrių kontrolę. Žemės įstatymo pakeitimo projektas jau užregistruotas. Tikimasi, kad jis Seimo posėdžių salę pasieks jau šio rudens sesijoje.

„ Vis dažniau girdžiu nusiskundimų dėl nesąžiningų žemėtvarkininkų. Žmonės guodžiasi, kad nėra net kam pasiskųsti dėl neskaidrių žemės specialistų veiksmų. Panašu, kad anksčiau galiojusi tvarka, kai žemėtvarkos skyriai buvo prie savivaldybių, buvo efektyvesnė ir skaidresnė, įvairūs žemės klausimai buvo sprendžiami greičiau“, – teigia K. Komskis.

www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top