Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Nustatytos didesnės valstybės valdomų įmonių siektinos nuosavo kapitalo kainos

Nustatytos didesnės valstybės valdomų įmonių siektinos nuosavo kapitalo kainos

Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos siūlymui dėl vidutinių siektinų metinių 37 valstybės valdomų įmonių nuosavo kapitalo kainų 2016–2018 m. laikotarpiu.

Taip pat sutarta, kad valstybės įmonių miškų urėdijų siektinas vidutinis metinis konsoliduoto grynojo pelno rodiklis bus ne mažesnis kaip 40 mln. eurų.

Valstybės valdomų įmonių savininkė arba pagrindinė akcininkė yra valstybė, todėl turi būti užtikrinta, kad šios įmonės teiktų ne mažesnę grąžą nei privataus sektoriaus įmonės ir kad reikalavimai valstybės valdomoms įmonėms būtų ne mažesni nei privačioms įmonėms. Todėl 2016–2018 m. laikotarpio nustatytos nuosavo kapitalo kainos yra didesnės nei praėjusio periodo ir viršija 5 proc. 2013–2015 m. šioms valstybės valdomoms įmonėms buvo nustatytas bendras 5 proc. rodiklis.

Pavyzdžiui, AB ,,Giraitės ginkluotės gamykla“ 2016–2018 m. nustatyta 6,6 proc. vidutinė siektina metinė nuosavo kapitalo kaina, AB „Klaipėdos nafta“ – 5,9 proc., AB „Lietuvos geležinkeliai“ – 5,5 proc., AB „Lietuvos paštas“ – 7,3 proc., AB ,,Lietuvos radijo ir televizijos centras“ – 5,9 proc., UAB „Lietuvos energija“ – 5,7 proc., VĮ ,,Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ – 7,5 proc., VĮ „Lietuvos oro uostai“ – 5,7 proc.

Vidutinės siektinos metinės nuosavo kapitalo kainos 2016–2018 m. nustatytos valstybės valdomoms įmonėms, kurios siekia verslo vertės augimo ir dividendų ar pelno įmokos pajamingumo, taip pat strateginių šalies interesų užtikrinimo – šalies ekonominio saugumo, strateginių projektų vykdymo, kokybiškos infrastruktūros ir kitko.

Parengta pagal Ūkio ministerijos inform.

Parašykite komentarą

Top