Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > „Orlen Lietuva“ : derybų svarba su AB „Lietuvos geležinkeliai“

„Orlen Lietuva“ : derybų svarba su AB „Lietuvos geležinkeliai“

www.verslaspolitika.lt
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitikime su Lenkijos Vyriausybės Ministrų Tarybos Pirmininko kanceliarijos valstybės sekretoriumi Piotru Naimskiu ir Energetikos ministerijos valstybės vicesekretoriumi Michalu Kurtyka bei „PKN Orlen“ prezidentu Vojciechu Jasinskiu ir „Orlen Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ireneuszu Fanfara aptarė Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos „Orlen Lietuva“ planus, bendradarbiavimą energetikos ir transporto infrastruktūros srityse.

Lietuva suinteresuota, jog „Orlen Lietuva“ gamybos apimtys didėtų, o ne mažėtų, kad būtų kuriama daugiau darbo vietų ir galimybių plėstis. Ši įmonė yra strategiškai svarbus ūkio subjektas, todėl svarbu, kad būtų užtikrinta ilgalaikė bendrovės veikla.

„Lenkija yra strateginė Lietuvos partnerė susisiekimo, energetikos ir saugumo srityse. Mūsų ryšiai, taip pat ir ekonominiai, visada buvo ir išlieka intensyvūs bei dinamiški“, – sakė Ministras Pirmininkas, pažymėdamas, kad, siekiant suaktyvinti Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių bendradarbiavimą, šiuos ir kitus klausimus vizito Mongolijoje metu aptarė su Lenkijos premjere Beata Szydlo.

Susitikime akcentuota, kad abi pusės, tiek Lietuvos, tiek Lenkijos, yra suinteresuotos sėkminga bendrovės „Orlen Lietuva“ veikla.

„PKN Orlen“ vadovas pabrėžė derybų tarp AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen Lietuva“ dėl logistikos tarifų svarbą. Premjeras teigė, kad Lietuva siekia plėtoti dialogą sprendžiant „Mažeikių naftos“ produkcijos pervežimo kaštų klausimą ir išreiškė įsitikinimą, kad derybos tarp „Orlen Lietuva“ ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ bus užbaigtos jau artimiausiu metu.

Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, kad Lenkija yra artima Lietuvos partnerė, todėl visi klausimai, ypač turintys strateginę reikšmę abiem valstybėms, turi būti sprendžiami glaudaus dialogo būdu.

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. „PKN ORLEN“ išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją.

„PKN ORLEN“ dar niekada nėra skyręs „ORLEN Lietuva“ pelno dalies dividendams išmokėti, o visus bendrovės finansinius išteklius reinvestuoja į jos plėtrą.

„ORLEN Lietuva“ nuolat susiduria su neigiamomis didelių logistikos kaštų pasekmėmis, todėl PKN ORLEN, kaip vienintelis jos akcininkas, ėmėsi visų įmanomų priemonių reorganizuoti bendrovę ir įgyvendinti strategiją, kuri leistų jai prisitaikyti prie rinkos sąlygų: didinti gamybą, o kartu ir ekonominius rezultatus, jei tik tam palankios rinkos sąlygos. Kita vertus, įdiegti sprendimai leistų gamybą mažinti, jei rinka būtų nepalanki.

„PKN ORLEN“ yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis, didžiausia įmonė Vidurio ir Rytų Europoje, taip pat vienintelė Lenkijos įmonė, įtraukta į prestižinį Fortune 500 sąrašą. Be to, ORLEN yra vienintelė įmonė regione, kurią JAV institutas „Ethisphere“ trejus metus iš eilės paskelbė etiškiausia įmone.

Parašykite komentarą

Top