Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Oro tarša Vingio parko pakraštyje padidės?

Oro tarša Vingio parko pakraštyje padidės?

Vilniaus miesto savivaldybės salėje vyksiantis viešas susitikimas su visuomene dėl tarp parodų rūmų „Litexpo“ ir šalia esančio Vingio parko planuojamo statyti tilto poveikio aplinkai vertinimo jau kelia pasipiktinimą ir abejones dėl planuojamo projekto.

Nuotr. iš ,,Wikipedia".
Nuotr. iš ,,Vikipedia“.

Vingio parkas Neries vingyje – mėgstama vilniečių poilsio vieta. Jo plotas driekiasi 162 ha. Parko pietrytinėje dalyje, užakusio ežero vietoje, išlikusi maža pelkė. Vakarinėje dalyje – buvusio botanikos sodo liekanos.

1965 m. Vingio parkas buvo rekonstruotas, pritaikytas masiniams renginiams ir poilsiui. Didžiojoje laukymėje pastatyta Vingio parko estrada, įrengta 2 ha ploto aikštė. Daug asfaltuotų takų (tinka važinėti riedučiais), vaikų žaidimo aikštelių. Sezono metu veikia dviračių ir riedučių nuomos punktai.

Vilniaus miesto savivaldybės salėje vyksiantis viešas susitikimas su visuomene dėl tarp parodų rūmų „Litexpo“ ir šalia esančio Vingio parko planuojamo statyti tilto poveikio aplinkai vertinimo jau kelia pasipiktinimą ir abejones dėl planuojamo projekto.

Anksčiau buvo planuota, kad šalia Vingio parko planuojamu statyti tiltu galės naudotis tik pėstieji ir dviratininkai, o šiandien tampa akivaizdu, kad jis atsivers ir autobusams, o ateityje – galbūt ir tramvajui. Taip pat nėra garantijų, kad ateityje šiuo tiltu nepradės judėti ir bendras automobilių srautas.

Tuo pasipiktinęs Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys poveikio aplinkai vertinimo rengėjams, Aplinkos ministerijai ir Vilniaus miesto savivaldybei pateikė savo pastabas, teigdamas, kad dėl planuojamo tilto statybų kyla daugiau klausimų nei pateikiama atsakymų.

Rekreacinėse, žaliosiose zonose neturi būti skatinamas aktyvus transporto eismas.

„Rekreacinėse, žaliosiose zonose neturi būti skatinamas aktyvus transporto eismas, nes dėl to ne tik kentės poilsiavimo kokybė, aplinkos oro kokybė, tai gali pakenkti ,,NATURA 2000“ saugomoms, šioje teritorijoje savo buveines turinčioms rūšims. Turi būti siekiama išlaikyti kuo natūralesnes miesto poilsio, žaliąsias zonas, o ne galvoti, kaip nutiesus tiltą, dar ir tramvajų per jį paleisti“,  – sakė L. Balsys.

Pasak Seimo nario, apie projektą statyti tiltą ir gatvę transportui per Vingio parko dalį miesto gyventojai ir bendruomenės, savivaldybės politikai, aplinkosaugos organizacijos nėra tinkamai informuoti. L. Balsys siūlo dėl šio projekto atlikti Vingio parko lankytojų ir Vilniaus miesto gyventojų apklausą.

Seimo nariui taip pat neadekvačios atrodo ir poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje minimos prognozės, kad dėl šio projekto sumažės CO2 emisijų kiekis.

„Akivaizdu, kad oro tarša Vingio parko pakraštyje tikrai padidės. Oro tarša bus perkelta iš Laisvės prospekto pusės į Vingio parko kraštą. Miestiečiams, gyvenantiems prie „Litexpo“ parodų rūmų, taip pat gali iškilti nepatogumų: padidės triukšmas, oro tarša. Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje minima, kad dėl Vingio tilto statybos bus kertamas miškas, tačiau nenurodoma, kokia konkrečiai miško dalis bus kertama ir kiek iškirsto miško bus kompensuota (ir kokiais) želdiniais. Neįvertinta, kaip triukšmas paveiks Vingio parko lankytojus. Akivaizdu, kad dėl padidėjusio triukšmo ir oro taršos transportas Vingio parko pašonėje lems mažesnį parko patrauklumą lankytojams. Taip pat neįvertinta, kaip triukšmas veiks šalia planuojamų statyti naujų gyvenamųjų namų gyventojus ir Gerosios Vilties gatvės gyventojus“, – kalbėjo L. Balsys.

www.verslaspolitika.lt inform.

Parašykite komentarą

Top